Söz
Söz

Söz

Rüyada söz, haber, dikkat, uyarı edilmesi gereken konudur. Rüyada duyulan sözler ayrıca yorumlanır.   Rüyada laf söylemeniz, laf dinlemeniz, yakında büyüklerinizden bir kimsenin öğütlerini işiteceğinize veya dedikodu dinleyeceğinize delalet eder. Bir başka yoruma tarafından de: Rüyada bir kimseye değişik dillerde konuşan bir kişi gelse, Süleyman (A.S.)in kıssasına tarafından o kimsenin büyük bir mülke nail olacağına delalet eder.

Rüyada her cins kuşun rüya sahibine laf söylemesi, rüya sahibinin büyük bir mülke nail olacağına yorumlanır.  Rüyasında bir kimse erkek ya da kadınsı bir deve, bir koç veya hayvanlardan birisinin kendisiyle konuştuğunu “ben bir rüya gördüm” dediğini ve bu rüyayı tam anlatamadığını görse, o kimse için harp, düşmanlık veya risk olacağına, onun mülkünün gitmesine kötüye işaret eder.

 Rüyada bir köpeğin, parsın ya da bir boğanın kendisine “ben bir rüya gördüm” dediğini görebilen kimse, hakkında bir ganimet veya bir fayda ve keyifle müjdelenir. Kuşların hepsinin konuşmaları iyi yorumlanır. Bir kimse rüyada bir kuşun kendisine laf söylendiğini görse, o kişinin makam ve itibari yükselir artar ve sevince erişir. Rüyada minik çocuğun konuşması rüya sahibine ne şekilde konuştuysa, o laf hak ve doğrudur.

Bazen de rüyada minik çocuğun konuştuğunu dinlemek, sakıncalı bir iş yapmaya delalet eder. Olur Ya rüya sahibi uğurlu bir kimse ise, insanlar ondan beklemedikleri acayip şeylere muttali olurlar, rüya sahibi acayip bir hizmette bulunur. veya bir hadiseye vakıf olur. Rüyada cansız varlıkların konuşması, sulh nasihat ve mevizedir. Hayvanin konuşması ara sıra de azapla cümle parçası edilir. Ağacin konuşması, şanının ulu olmasına, ölülerin konuşması fitneye, azaların konuşması çoluk çocuktan gelecek kuvvet, mihnet ve günah kazanmaya kötüye işaret eder. 

kadinvecocuk.net

Bunlardan bir tanesi olabilir mi?

Masaj İle Kendinizi Dinç Hissedin

Masaj İle Kendinizi Daha Zinde Hissedin

The Marmara Hotels: Antalya, Bodrum ve İstanbul’daki otellerinde yatıştırıcı ortamı ile yazı kuvvetli karşılamak isteyenlere …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

We Love  Google