Sık Düşüp Yaralanan Çocuklara Evde Tedavi

 

Çocuklar yürümeye başladığından itibaren düşüp dizlerinde kollarında bir takım ufak yaralara neden olur. sıkça düşüp yaralanan çocuklara evde çare yöntemlerini kavramak çok işinizi kolaylaştırabilir. Üstelik bu doğal anane yöntemleri ile. Küçük yaralara evde tedavi yöntemleri burada.

Çoğu Kez Düşüp Yaralanan Çocuklara Evde Tedavi

Çocukların düşüp yaralanması anne babalar için bıktırıcı bir durumdur. Yaranın kanadığını gördükçe üzgün çocuklar için evde hızlı bir çare uygulamanız gerekir. Eğer ağır yaralanmalar yoksa sadece çabuk çare edilebilecek sıyrıklar oluştuysa bu yöntemleri uygulayabilirsiniz. Evde doğal çare yöntemlerini kullanmadan önce yaraları mutlaka temizleyin.

Sık Sık Düşüp Yaralanan Çocuklara Evde Tedavi

Aleo Vera

İçerisindeki yüksek E vitamini ile temizlenmiş yaraların üzerine konulduğunda en iyi doğal tedavi edicidir. Yalnızca yaralanmalara değil ciltteki çatlaklara, kızarıklıklara yada hassaslaşmış cilt yapısına  iyi kazanç.

Hindistan Cevizi Yağı

Uzaktan doğudan gelen yemeklerde ve saç bakımından daha sonra deri bakımında da çoğu kez kullanılan hindistan cevizi yağını küçük yaraların üstüne pamuk yardımı ile sürebilirsiniz.

Bal

Doğal balda antibakteriyel özellikler vardır. Bu sayede yaraların temizlenmesinde etkilidir. İsterseniz yaraların üzerine uygularken biraz limon ile karıştırabilirsiniz. Bu sayede limonun içersindeki faydalı asitlerden de faydalanabilirsiniz.

Aynısafa

Bu bitki yüzyıllardan beri derin olmayan yaraları sarmak için kullanılıyor. Bu bitki aynı zamanda ağrıları azaltma konusunda etkilidir.

E Vitamini

Çocuğunuz hareketliyse ve sık sık düşüp cildinde sıyrıklara yada yaralara yol açıyorsa E vitamini açısından varlıklı besinler ile besleyin. Badem, fındık,  antep fıstığı, domates gibi gıdalar bu vitamin açısından zengindir.

Kaymak

Ülkemiz coğrafyasından bir zamanlar aleo vera bitkisi basit bulunamadığı için taze süt kaymağı yaraların tedavisinde çoğu kez kullanılmıştır. Yüksek yağ oranı bir uçtan bir uca yaranın kurumadan tedavi edilmesine katkı maddesi sağlar. İçerisindeki vitaminler yaranın iyileşmesine katkı sağlar.

Bunlardan bir tanesi olabilir mi?

Masaj İle Kendinizi Dinç Hissedin

Masaj İle Kendinizi Daha Zinde Hissedin

The Marmara Hotels: Antalya, Bodrum ve İstanbul’daki otellerinde yatıştırıcı ortamı ile yazı kuvvetli karşılamak isteyenlere …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

We Love  Google