Saman
Saman

Saman

Rüyada saman görmek, çok mala işarettir.   Rüyada saman görmek fazla mala, evine saman doldurduğunu görmek ucuzluk ve bolluğa, bir yerdeki saman çokluğu bereket ve berekete delalet eder.

Rüyada saman veya samanlık bakmak, kolay bir kazanca samanlığa ot ya da saman yüklenmek, kişinin varlıklı olacağına sinyâl eder.

Rüyada saman veya samanlık bolluğun, bereketin belirtisidir. Elinizi attığınız her işte başarılı olacak, para durumunuzu düzelteceksiniz anlamına gelir. Rüyada saman ya da samanlık görebilen kişi basit para kazanmasına işarettir. Samanlığa ot veya saman yüklemek, onun zengin olacağına yorumlanır.

Hem rüyada görülen saman, başkalarının iyiliği için kullanılacak paradır.

Rüyada saman bakmak, yapılacak her hangi bir, hayra, menfaate ve muradının olacağına kötüye işaret eder. Fazla saman olduğunu gürenin mal ve nimeti artar. Rüyada birine saman verdiğini görebilen, o kimseye malından bir miktar verir. Saman aldığını görmek ise mal ve nimetinin artmasına, murada ermeğe delalet eder. Saman görmek mal, hayır, nimet, bereket, murada ermek, başarı ile yorumlanır. Harman mevsiminde ve özellikle buğday samanı bakmak çok iyidir. Rüyasında samanlığa girdiğini ve orasının kendi malı olduğunu görmek zenginliğe, dünya ve Ahiret ’te murada ermeğe kötüye işaret eder.

Rüyada samanlığa ateş düşüp yandığını görenin malını devlet elinden alır. Yahut bir belaya uğrayarak malı elinden çıkar. Rüyada saman yediğini görebilen, cahil de olsa, varlıklı olur. Ebu Said El-Vaiz’e tarafından; rüyada saman görmek çok malla sözcük grubu olunur. Söylenti ederler ancak: Mansur bir gün rüyasında iki çuval saman yüklü bir eşeğe binmiş olarak bir köprüden geçtiğini görmüş. Bunu o zamanın tabircilerine anlatınca: “bir olayla karşılaşacak ve bu sayede dünyanın altınını toplayacaksın” şeklinde yorumlamışlar. Bu rüya sonra söylendiği şekliyle çıkmış.

Bir Takım tabircilere tarafından; saman mal ile sözcük grubu olunur. Samanlık bakmak, mülk, konulan sandık ya da kasa ile de yorumlanır. Rüyada bir hayvana saman verdiğini gören, işlerinin düzelmesinde çaba gösterir. Samanı öteye beriye savurduğunu görebilen, malını patavatsız yerlere dağıtır.

Rüyada buğday, arpa ve öteki hububat samanları bakmak genellikle mülk ile anlatım tarzı olunur. Bir kimse, birçok samanı olduğunu ya da evinde, kapısı önünde veya mahallesinde saman olduğunu görse, her durumda hayır ve menfaate erişir.

Rüyasında bir hayvanın saman yediğini görmek, o hayvanın sahibinin hayır göreceğine, su üzerinde samanların yüzdüğünü görmek, suyun sahibinin eline mülk geçeceğine delalet eder. Bir diğer yoruma kadar de: Saman, fazla mala sinyâl eder. Evine saman doldurduğunu ve ona malik olduğunu bakmak, ucuzluk ve bolluktur. Abdulgani en-Nablusi şunu anlatmıştır ibn-i Sirin (R.A.) uyanıkken gördüğü bir saman yığınına bakarak “şu samanı rüyada da görmüş olsaydım” buyurduğu rivayet olunmuştur. Bir Takım yorumcular da, rüyada saman gören, kasa hazırlasın, demişlerdir.

Rüyada saman, sahibi için maldır. Samanın, rüyayı gören birey üzerinde eseri aşikare olur. Bazıları da saman, meşakkatle elde edilecek maldır. Çünkü saman toplanmak, dövülmekle elde edilir, demişlerdir. Rüyada yanına saman olduğunu gören kimse helal rızık ve kuvvete erişir, Rüyada saman yediğini gören kimse, samanın parasını yer yahut sefalet, darlık ve açlığa düşer. Rüyada samanı sandık ve kasa gibi samanın konulmadığı yere koymak, yokluğa, kıtlığa ve rızkı samandan olan hayvanların telef olmasına delalet eder. Bolluğun, bereketin simgesidir. Yaptığınız her işte başarılı olacak, fiziksel durumunuzu düzelteceksiniz.

Bolluğun, bereketin simgesidir. Yaptığınız her işte başarılı olacak, fiziki durumunuzu düzelteceksiniz.

kadinvecocuk.net

Bunlardan bir tanesi olabilir mi?

Masaj İle Kendinizi Dinç Hissedin

Masaj İle Kendinizi Daha Zinde Hissedin

The Marmara Hotels: Antalya, Bodrum ve İstanbul’daki otellerinde yatıştırıcı ortamı ile yazı kuvvetli karşılamak isteyenlere …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

We Love  Google