Sağlıklı ve Güzel Görünümlü Tırnaklar İçin Ne Yapılmalı?
Sağlıklı ve Güzel Görünümlü Tırnaklar İçin Ne Yapılmalı?

Sağlıklı ve Güzel Görünümlü Tırnaklar İçin Ne Yapılmalı?

Sağlıklı ve Güzel Görünümlü Tırnaklar İçin Ne Yapılmalı?

Uzmanlar, yanlış manikür nedeniyle çıkan şeytan tırnaklarının ellerin mikrop kapmasına ve iltihaplı hastalıklara yol açabileceğini belirtiyor.
Sağlığa Zararlı ortamlarda yapılan manikürler ise çok önemli rahatsızlıklara neden olabiliyor.
Tırnak bakımı nasıl yapılmalı?
Parmak uçlarını darbelerden korumak, minik cisimleri tutmak gibi önemli görevleri olan tırnakların hoş ve bakımlı olması, kişinin kendine olan özgüvenini artırır. Dinç tırnaklar sert, düzgün yüzeyli, cilt rengine yakın renkte ve esnektir. Böyle tırnaklara sahip almak için her hafta uyumlu bakım yapmalısınız. 4-6 haftada bir de profesyonel bakım yaptırmanız gerekir. Profesyonel bakım için kendi manikür aletlerinizi götürün, manikür suyunun size özel olmasına ve aletlerin sterilizasyon makinesinde bekletildiğine de dikkat edin.

* Tırnaklarınızı her biri aynı boyutta olacak şekilde düzgünce belirlenmiş. Fazla derine girmeyin, somurtkan takdirde enfeksiyon ve batıklar oluşabilir.
* Tırnağa, törpüleme işlemini daima benzer yöne içten yaparak şekil verin.
* Çivi etlerini yumuşatmak için ellerinizi suda bekletip, yumuşayan çivi etlerini makasla kesebilir veya tahta çubukla geriye doğru itebilirsiniz.
* Renkli ojeyi alta koruyucu ve besleyici bir oje sürdükten sonradan uygulayın.
Çivi bakımında nelere dikkat edilmeli?
Dinç,ve  güçlü görünümlü tırnaklara sahip olmak için meslek yaparken mutlaka eldiven kullanın. Suda, deterjanlı suda, tozlu ortamda korumasız kalmamalarına dikkat edin. Kaliteli bir el kremi kullanın. Çivi masajını kökten uçlara dürüst yapın; unutmayın oysa el ve çivi sağlığı açısından masaj fazla önemlidir.

Bunlardan bir tanesi olabilir mi?

Büyük Topuz Modelleri

Büyük Topuz Modelleri

  Büyük topuz modellerini sizler için bir araya getirdik. Beğendiklerinizi kuaförünüze göstererek aynısını yaptırabilir sizde …

One comment

  1. Çok Faydalı Bir Yazı Olmuş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

We Love  Google