Rahat Tırnaklara Sahip Olmanın Yolları

Gizli ve kuvvetli tırnaklara sahip almak fazla basit…
Kadınların güzelliği ve bakımı için sadece yüzünü temizlemesi, nemlendirmesi ve kusursuz bir makyaj yapması yetmez. en az onlar dek kayda değer bir öteki öğe da enerjik ve kuytu tırnaklara sahip olmaktır. Çünkü hiçbir bayan çatlamış, ojelerinin bir kısmı çıkmış ve boyları birbirinden ayrı tırnaklara sahip olmayı istemez. Bunun için illa oysa bir alımlılık salonuna gitmeniz de gerekmez. Evinizde kendi manikürünüzü yaparak yıpranan ve kırılan tırnaklarınızı istediğiniz şekle sokabilirsiniz. Kısa, uzun, küt ya da oval. Seçimi size kalmış.
İşte size peyderpey çivi bakımı:
1. Adım: İşe ilk kez eski ojenizi çıkararak başlayın. sırası gelmişken kullandığınız asetonun nemlendirici özelliği olmasına da uyarı edin. Bu Nedenle tırnaklarınızı de beslemiş olursunuz. Ve insanlara itici görünmemek için hiçbir vakit yarısı çıkmış ojeli tırnaklarla dolaşmayın.

2. Adım: Tırnaklarınızı istediğiniz uzunlukta belirli. Ama fazla artı dipten kesmemeye dikkat edin. Eğer tırnağınızı pozitif derinden keserseniz, çivi batması gibi sorunlar yaşayabilirsiniz. giderken tırnaklarınızın hepsinin aynı uzunlukta olmasına da itina göstermelisiniz. Çünkü uzun tırnaklar aralarında birinin kısa olması göze hiç de güzel görünmeyecektir.
3. Adım: Evet sıra geldi törpülemeye. Tırnağınızı ne dek iyi ve doğru şekilde törpülerseniz pek dirençli ve sağlıklı olur. Tırnaklarınızı yalnızca tek bir yönde törpüleyin; ileri ve geri törpülemek tırnaklarınızı daha güçsüzleştireceğinden kırılmalara ve çatlamalara yol açacaktır.
4. Adım: Törpüleme işleminden daha sonra çivi etlerinizi yumuşatmak için ellerinizi ılık ve kremli bir suda 3 dakika kadar bekletin. sonradan da yumuşayan etleri bir makas yardımıyla pozitif derine inmeden dikkatlice belirlenmiş. Eğer bununla mücâdele etmek istemiyorsanız adamakıllı yumuşadıktan sonra etlerinizi çivi diplerine dürüst itebilirsiniz.
5. Adım: Sıra geldi şekil verdiğiniz tırnaklarınıza oje sürerek bakımınızı tamamlamaya. Unutmayın ki ojesiz tırnaklar korunmasızdır bu yüzden koyu renkleri sevmeseniz de en azından bir kat cila sürmeyi dikkatsizlik etmeyin.
Süreceğiniz ojenin rengini zevkinize veya giydiğiniz kıyafete göre seçebilirsiniz. Bu konuda oldukça pozitif seçeneğiniz bulunuyor; kırmızı, pembe, beyaz, bordo, mavi, mor, kahverengi. Bunun yanısıra ojenizin üstüne değişik desenler yaparak tırnaklarınızı süsleyebilirsiniz.
Ojeniz en ince ayrıntısına kadar kurumadan elinizi bir yere sürmeyin. Yahut ojenizi bozabilirsiniz. bu arada kozmetik dünyası bu soruna da ivedi kuruyan ojeleri piyasaya sürerek çözüm getirdi. Dilerseniz onları kullanabilirsiniz.
Son olarak;
Konut işi yaparken eldiven kullanmayı alışılmışlık haline getirin. Bu tırnaklarınıza yaptığınız bakımın daha uzun süre bozulmadan kalmasını sağlayacaktır. Hem tırnaklarınızı nemlendirici kremlerle güçlendirmeyi de ihmalkârlık etmeyin. Bu Nedenle kolay kırılmalarını engelleyebilir, sağlıklı tırnaklara sahip olabilirsiniz.
Tırnakların sararması hoş görünümün önündeki en büyük engellerden biridir. Fakat bunu da yenmenin kolay ve ucuz bir yolu var; 1 adet limon… Tırnaklarınızı birkaç dakika limonla ovarak sararmalarını önleyebilir ve daha aydınlık tırnaklara kavuşabilirsiniz.

Etiket tırnakların kırılmasını durdurmak tırnak bakımında uyarı edilmesi gerekenler dinç tırnaklar için ne yapılmalı? gizli tırnaklar için bakım önerileri çivi bakımı nasıl yapılır? çekici tırnaklar için bakım önerileri

Bunlardan bir tanesi olabilir mi?

Masaj İle Kendinizi Dinç Hissedin

Masaj İle Kendinizi Daha Zinde Hissedin

The Marmara Hotels: Antalya, Bodrum ve İstanbul’daki otellerinde yatıştırıcı ortamı ile yazı kuvvetli karşılamak isteyenlere …

One comment

  1. yalnız ojeli tırnakların ömürleri kısa vadelidir bunun için topllum durmadan halen ojeli tırnakları tercıh ediyorlar verdiğiniz bu bilgiler sayesinde inşallah bazılarına faydası dokunur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

We Love  Google