Masaj ve Terapi İle Sağlıklı Vücut
Masaj ve Terapi İle Sağlıklı Vücut

Masaj ve Terapi İle Sağlıklı Vücut

Masaj ve Terapi İle Sağlıklı Vücut

Vücuttaki dolaşımı düzenleyerek bedene afiyet ve canlılık kazandıran çoğu masaj alternatifiyle fazla devingen hissedeceksiniz.
Birçok SPA merkezi, masaj ve güzellik salonu ve otellerde uygulanan bakımlar ve terapiler…

Banyo terapi ( Balneo Therapy ) Basıncı ayarlanabilir tazyikli suyun hareketi ile sağlanan su altı masajıdır. Dolaşımı hızlandırır, sırt ağrılarını ve stresi giderir. Güzel Koku yağları ve deniz yosunu ilavesiyle selülit ve incelme bakımlarında etkilidir.

Yosun Balçık Bakımı Vücuda maske biçiminde uygulanır. Cilde yardımcı mineral ve vitamin kazandırır. Anti gerginlik etkisi vardır. Selülitlerin azalmasını, toksinlerin dışarı atılmasını sağlar. Cildi yeniler, ipeksi bir görünüm verir.

Cisim Peeling Cildi ölü hücrelerden arındıran, hafif masaj hareketleri ile uygulanan bir bakımdır. Cilde yumuşak ve kadifemsi bir görünüş sağlar.
Ceset Masajı Doğal aromatik yağlarla, elle yapılan masaj türüdür. Vücudun dinlenmesini, kasların gevşemesini sağlar, kan dolaşımını artırıp, oksijen miktarını yükseltir.

Sıcak Taş Terapisi Isıyı uzun zaman üzerinde tutma özelliğine sahip volkanik lav taşları ile , hava, su, ateş ve toprağın enerjisinden yararlanılarak yapılan terapi şeklidir. Birey bedensel, şehvetli, ve zihinsel refah kazanır,kendini temizlenmiş hissederek kendi doğasına döner.
Aromaterapi Bitkisel yağların kimyasal yapısı ve enerjisinden faydalanan, teneffüs, kompres, masaj, banyo ve öteki yollarla uygulanan sağlık ve güzelliği destekleyen doğal terapidir.

Cisim Fırça Masajı Özel bir fırça ile uygulanır,ölü deriyi temizler ve kan dolaşımını hızlandırır.
Shiatsu Masajı Japonca’da sözlük anlamı ”Parmakla Bastırmak” tır. Bedenin yüzeyinde bir sistem halinde bulunan enerji noktalarına, parmak ve avuç içiyle basınç uygulayarak yapılır. Vücutta enerji dengesi sağlanarak, takâtsizlik, bitkinlik ve ağrılar giderilir.

Thai Foot Masajı Üçgenin Taban Olmayan Kenarı refleks noktalarından başlayarak mısra kadar uygulanan, baş ve boynu da kapsayan uzak doğu kökenli otantik bir masajdır. Ahşap çubuklar istemsiz hareket ve gevşetici masaj teknikleri içerin bir saate yakın bir vakit uygulanır.

Thai Masajı Uzakta doğunun terapi ve bununla birlikte derin rahatlamayı sağlayan masajı. Başvuru Formu esnasında yalnızca ellerle sınırlı olmayıp, özel tekniklerle kollar, dirsekler, ayaklar ve topukların kullanıldığı masajdır.

Hint Baş Masajı Başın ve omuzların rahatlamasını, zihnin ve ruhun kısa zamanda dinlenmesini sağlayan çok özel bir masaj.
Osmanlı Masajı Osmanlının keyif anlayışından esinlenerek iki uzman göre uygulanan bir masaj ziyafeti. Senkron bir şekilde yapılan rahatlatıcı, huzur veren hareket ve figürler doğruca bütün gövde en derin dinlenme noktasına ulaşmaktadır.

Refleksoloji But altındaki refleks noktalarına özel el ve parmak baskı teknikleriyle uygulanan, vücudun kendi kendine iyileştirme mekanizması harekete geçiren masaj .

Manyetik Terapi Vücutta bulunan hücrelerin sahip olduğu manyetik gücün azalması sebebiyle ortaya meydana çıkan sıkıntıların özel mıknatıslar ve metotlar yardımı ile baştan dengelenmesidir.

Reiki (evrensel hayat enerjisi) Dokunarak uygulanan doğal terapi. Bütün vücutta fiziksel, zihinsel, ruhsal güçlenmeyi sağlar ve enerji merkezlerini dengeler. Daha bilinçli ve nitelikli bir hayat verir.

Klasik ve Özel Yüz Bakımları Cilt yapısına ve ihtiyaca kadar uzman tarafından önerilen ve uygulanan, çok etkili yüz, dekolte ve boyun bakımları.
Lenf Drenajı Lenf sisteminin elle maniple edilerek bloke olmuş lenf sıvısının bağımsızlık akımının sağlanması tekniğidir. Lenf drenaj, asap sistemine tesir ederek stresi ortadan kaldırır ve deri yüzeyindeki ödemi indirerek cildi canlandırır ve güzelleştirir.

Yüz Jimnastiği Yüz cildinin elastikiyetini artırarak kırışıklıkların azalması için yüz kaslarını sistemli bir şekilde harekete geçiren özel bir yüz jimnastiği metodudur.

Geleneksel Hamam Kese-Köpük Masajı Özel bir ipek kumaşla dairesel masaj hareketleriyle vücuttaki ölü derinin atılıp kan dolaşımının hızlandırılması ve toksin atılımını sağlar; bol köpüklü yatıştırıcı vücut masajıyla deriniz canlı, ipeksi bir görünüme kavuşur.

Selülit Bakımı Selülit problemlerinde son teknolojiyi kullanarak yapılan, doğal ve etkin bir bakımdır. Vakum tekniğine dayanan bu tatbik, biyolojik drenaj baştan sona vücudun lenfatik dolaşımını aktive ederek sağlıklı bir şekilde selülitlerin azalmasını sağlar.

İnceltici Karoser Bakımı Deniz bazlı krem, losyon , serumlar ve gövde maskeleri kullanılarak masaj eşliğinde elastikiyetini kaybetmiş vücutlara nem vererek sıkılaştırma işlemi. Işlem sonucunda beden gerekli mineralleri alarak biçim kazanır.

Etiket nasıl masaj yapmalıyım? masajın faydaları masaj çeşitleri en iyi masaj hangisi? gövde bakımında masaj çeşitleri masaj nasıl yapılır nereye masaj yapılır? terapi çeşitleri

Bunlardan bir tanesi olabilir mi?

Büyük Topuz Modelleri

Büyük Topuz Modelleri

  Büyük topuz modellerini sizler için bir araya getirdik. Beğendiklerinizi kuaförünüze göstererek aynısını yaptırabilir sizde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

We Love  Google