Lazer Epilasyon Hakkında Bilmedikleriniz
Lazer Epilasyon Hakkında Bilmedikleriniz

Lazer Epilasyon Hakkında Bilmedikleriniz

Lazer Epilasyon Hakkında Bilmedikleriniz

Beğenilmeyen tüylerden kurtulmada hijyenik, etkin ve daimi bir yol olan lazer epilasyona açmak için güz çok uygun bir mevsimdir.
Sonbahar ve kış aylarında güneş ışınlarından daha eksik etkilenildiği için istenilen dozlara rahatça çıkılabililiyor. Seans aralıkları yaklaşık 2 ay olduğu için yaz aylarına dek tüylerin tamamına yakınından kurtulabilirsiniz.
Etiler Minna Çekicilik Merkezinden Deri Hastalıkları Uzmanı Akil Açıkalın’a Lazer Epilasyon İle ilgili merak edilen soruları ve yaz mevsiminin vücudumuzda bıraktığı izleri silmek ve yeniden can vermek için neler yapabileceğimizi sorduk.
Lazer epilasyon, kılları kalıcı olarak nasıl değil ediyor?
Kalıcı epilasyon için kıl kökünün papilla denilen kıl üretici kısmının yok edilmesi gereklidir. Lazer epilasyonda kullanılan lazer ışığının dalga boyu kılda yer alan melanin pigmenti göre emilme özelliğine sahiptir. Milisaniyeler içinde cilde uygulanan lazer ışını, cilt hücrelerine zarar vermeden geçerek kıl kökündeki renk pigmentleri tarafından emilir. Lazer ışını aracısız kıl kökünü değil eden ısıya dönüşür. Bu ısı kıl köklerindeki hücreleri hasara uğratır ve yeniden büyüyemeyecek şekilde yıkım eder. Soğutma sistemli lazer tekniği ile yapılan lazer epilasyon ile lazer ısısı sadece kılı etkiler ve cilde hasar vermez.

Lazer epilasyon seansından önce yapılması gerekenler 
1- Lazer epilasyon (lazerli epilasyon, lazerle epilasyon) uygulanacak bölgelerin asgari 15 gün önce güneş banyosu ya da solaryum uygulaması yapılmamış olması gerekmektedir.
2- Lazer epilasyon (lazerli epilasyon, lazerle epilasyon) uygulanacak bölgelerdeki kıllara son üç hafta içinde kıl köklerini etkileyecek ağda, cımbız veya epilatör ugulamalarının yapılmamış olması gerekmektedir.
3- Uzayan kıllar seanstan en son 5 gün öncesine değin vücutta tıraş bıçağı ile, yüz bölgesinde makas ile kısaltılabilir.
4- Lazer epilasyon (lazerli epilasyon, lazerle epilasyon) uygulanacak kıllara sarartma, boyama gibi işlemler yapılmamış olması gerekmektedir.
Lazer epilasyon tedavisinde sancı hissedilir mi?
Alexandrite hava soğutmalı lazer sisteminde sancı hissedilmez. Sadece cihazın cilde üflediği soğuk hava ve lazer ışığının cildinize çarpması hissedilir.
Lazer epilasyon kimlere uygulanabilir?
Lazer Epilasyonun cilt ve kıl yapınız göz önüne alınarak ve icabında lazer epilasyon (lazerli epilasyon, lazerle epilasyon) test-deneme seansı yapılarak size uygun olup olmadığı kolayca anlaşılabilir.
Lazer epilasyon ile sağlanan sonuçlar kalıcı ve tehlikesiz midir ?
Lazer epilasyon kıl köklerini yıkım ettiği için lazer ışını ile yıkım edilen kıllar bir daha çıkmamaktadır. Lazer farklı alanlara yönlendirilmiş ameliyatlardan göz ve diş tedavisi gibi tıbbın farklı alanlara yönlendirilmiş dallarında alanlarında uzun süredir kullanılmaktadır. Bu dilekçe alanlarından birisi de Lazer Epilasyondur. Lazer Epilasyon yerinde aygıt ve doğru dozlar seçilerek kullanıldığı taktirde tehlikesiz bir uygulamadır.
Lazer epilasyonda niçin bir seans yeterli olmuyor?
Çare sırasında tüylerin artma aşamaları olan anajen, katojen ya da telojen fazları tedavi açısından önemlidir. Lazer epilasyon uygulaması sırasında kılların öbür evrelerde olması, kalıcı ve belirlenmiş neticenin sıradan 4-6 seans sonrası alınmasının sebebidir. Lazer ışının tatbik süreleri ve dozları kişinin deri tonu ve yapı özelliklerine tarafından değişiklik gösteriyor.

Bunlardan bir tanesi olabilir mi?

Büyük Topuz Modelleri

Büyük Topuz Modelleri

  Büyük topuz modellerini sizler için bir araya getirdik. Beğendiklerinizi kuaförünüze göstererek aynısını yaptırabilir sizde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

We Love  Google