Içten Tekniklerle Bebek Emzirmenin Yolları
Içten Tekniklerle Bebek Emzirmenin Yolları

İçten Tekniklerle Bebek Emzirmenin Yolları

Içten Tekniklerle Bebek Emzirmenin Yolları

Lohusalık dönemi içerisinde yer alan ve annelerin en fazla duygusallaştığı bebek emzirme durumu hakkında sizlere manâlı bilgiler sunacağız. Birçok anne adayı bebeğinin doğumuyla birlikte nasıl sağlıklı emziririm düşüncesinde olmaktadır. Buna karşın birçok annenin de hatalı tekniklerle emzirme işlemini yapmaktadırlar.

Bebeğinizi Emzirirken Itinalı Olun

Bebeğinizi emzirirken sürekli kendisine sarılın ve tüm vücudunu kavrayın. Emzirme işleminde en sevdiği tarafından tutarak emzirin. Aynı tarafta yer alan kolunuzla ona takviye verin ve sizinle göğüs göğse gelecek şekilde, çenesi de göğüs hizanızda yatıyor biçiminde olmalıdır. Ağız göğüste ve meme ucuyla aynı bir hiza içerisinde olmasına da dikkat edin. Kucak bölgesinde olacağından bir yastık ile bebeğinizi desteklemekte avantaj var.

Doğru Tekniklerle Bebek Emzirmenin Yolları

Bağımsızlık bir halde olan elinizi bebeğinizin derhal göğsüne doğru götürün. Bebeğinizin bu kapsamda ağzını en ince ayrıntısına kadar geniş bir şekilde açması gerekmektedir. Bunu sağlayabilmek için göğüs ucunuzu bebeğinizin daha aşağı dudağına değdirerek bebeğinizin ağzını iyice açabilmesini rahatlıkla sağlayabilirsiniz. Bebeğinizin ağzı geniş bir şekilde açıldığı gibi zaman kaybetmeden bebeğinizi çabucak göğsünüze içten yöneltin. Bebeğin meme ucu ilk olarak olmak üzere meme ucu etrafını kapsayan koyu renge sahip bölgeyi iyice ağzına aldığından belirli olmalısınız. Bebeğiniz süt emerken ağzının en ince ayrıntısına kadar geniş olmasıyla birlikte, iki dudağının da dış kısma içten açılmakta olduğunu hissedip görebileceksiniz. Bebeğiniz bu durumda memnun etme olduktan daha sonra göğsünüzü bırakacaktır. Bu durumda bununla beraber emme durumu da son bulacak. Eğer bebeğinizin yeteri değin beslendiğini düşünüyorsanız veya bir acıdan kaynaklı olarak göğsünüzü bırakmasını istiyorsanız, katiyen bebeği hızlıca çekmemeniz gerekmektedir. Bunu daha dinç bir formatta edebilmek için pak olduğunu düşündüğünüz ufak parmağınızı bebeğinizin ağız kenarına yerleştirerek gerçekleştirebilirsiniz. Öte taraftan bebeğinizin burnunu çok hafif bir şekilde sıkmanızla da bebeğiniz süt emmeyi kesecektir.

Önemli Anekdot: Bebeğinize daha bol ve sağlıklı süt sağlamak istiyorsanız bunun için hemencecik yukarıda bahsettiğimiz tüm adımları uygulamanız gerekmektedir. öte yandan emziren annelerin her fırsatta sütyen giymesi faydalı olmaktadır. Ilave olarak tercih edilecek olan sütyenlerin pamuklu ve bol olanı seçim edilmesi daha katkı sağlayacaktır.

Bunlardan bir tanesi olabilir mi?

gebelik testi

Ay ay gebelik : Gebeliğin ilk Ay Değişimleri

Siz değerli okuyucularımız için ay ay gebelik adlı yeni bir yazı dizisi oluşturduk.  Adetinizin gecikmesi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

We Love  Google