Hamilelikte Sağ Tarafa Yatmanın Riski
Hamilelikte Sağ Tarafa Yatmanın Riski

Hamilelikte Sağ Tarafa Yatmanın Riski Nelerdir?

Hamilelikte Sağ Tarafa Yatmanın Riski

Yapılan araştırmalara göre gebelik döneminde sağ tarafa yatmanın riski hamileleri oldukça korkutacak cinsten.

Gebelik döneminde yatakta bakımlı yatılmadığını biliyoruz. Peki ya gebelik döneminde hangi pozisyon içten hangisi zararlı? Tüm merak ettikleriniz Kadınvecocuk.net’e!

Hamilelik dönemindeki yatış pozisyonu anne adayını birçok süre rahatsız eder. Acaba böyle yatsam bebeğim zarar görür mü düşünceleri anne adayını tedirgin eder. Gerçekten anne adayları yatma konusunda azıcık korkmaları sıradan. Çünkü yapılan araştırmalara kadar hamileliğin ileri evrelerinde sağ tarafa ya da sırt üstü uzanmak bacaklardaki asıl damarlardan kalbe giden akışını bozduğu için ölü doğum riskini arttırıyor.

 

Hamilelik döneminde en dinç yatış şekli

Ferti-Jin Bayan Sağlığı ve Tüp Bebek Merkezi Klinik Direktörü, Bayan Hastalıkları, Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Seval Taşdemir anlatıyor..

Gebelik döneminde sol tarafınıza bacaklarınızı bükerek yatmak en dinç yatış şeklini sağlar. Hamileliğin doğuma yakın zamanlarında sırt üstü veya yüz üstü uzanmak baskı olacağından sol tarafa yatış plasentaya en yerinde şekli verir. Hem hamilelik döneminde sol tarafa yatmak ödemi azaltıyor.

Bunlardan bir tanesi olabilir mi?

gebelik testi

Ay ay gebelik : Gebeliğin ilk Ay Değişimleri

Siz değerli okuyucularımız için ay ay gebelik adlı yeni bir yazı dizisi oluşturduk.  Adetinizin gecikmesi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

We Love  Google