Hamilelikte Karşılaşabileceğiniz Sıhhat Sorunları Nelerdir?   

 

Ayak şişmesi hamilelikte karşınıza çıkacak en hafif sorunlardan bir tanesidir. Ayaklarda ve tüm bedeninizde ödem toplamaları meydana gelebilmektedir. Bu konuda bilinçli bir hamile elde etmek isterseniz belli yürüyüşü ve bol suyu hayatınızdan eksik etmemelisiniz.

Hamilelikte Sindirim Problemleri

Hamilelikte karın ağrısı sıkıntısının niçin meydana geldiği konusunda uzmanlardan yardım almalısınız.

Karın ağrıları gaz sebepli olabilir. Hamilelik sürecinde sindirim sistemi neredeyse değişim içerisine girecektir. Sorun gaz ile alakalı değilse ve bundan böyle rahim bölgenizde de bu sıkıntıları hissetmeye başlarsanız uzmanınıza başvurmalısınız. Hamilelikte mide bulantısı sindirim konusunda sorun yaşamanıza ve besin düzeninizin tamamiyle alt üst olmasına sebep olabilmektedir. böylece mide bulantısı ile baş etmeyi öğrenmez ve kendinizi bu rahatsızlığa teslim ederseniz bebeğinizin sağlığını da negatif yönde etkileyebilirsiniz.

 

Nasıl Çözüm Bulunmalıdır?

İlaçsız Çözüm: Aleyhinde karşıya kaldığınız sorun ne olursa olsun bunun olabildiğince eksik ilaç tüketerek çözülmesi gerekmektedir. Özellikle hamilelikte meydana gelen kritik süreçlerde hap kullanımına gidildiği zaman bebeklerde bıkkınlık laf konusu olabilmektedir. Takviye aldığınız bilirkişi size bu konuda gerekli bilgiyi sağlayacaktır.

Hamilelikte mide bulantısına ne iyi kazanç sorusu kadınların uzmanlarına en sık danıştıkları konu başlıklarından bir tanesidir. Mide bulantısının en aza indirilmesi için özellikle mideyi bastıracak ürünler seçilmesi gerekmektedir. Tuz krakerler veya hafif şekerli içecekler sizin iyi hissetmeniz için oldukça uygun seçimlerden biri olacaktır. Bu aşamada minik yürüyüşlere çıkmak ve kendinizi psikolojik olarak teskin etmek de dikkate almanız gereken kayda değer adımlardandır. Aşırı mide bulantısı hamilelikte süreci daha da zorlaştırsa da çözümsüz olmadığını bilmelisiniz.

 

Hamilelikte yaşanılan bulantıyı azaltmanın yolu Tıklayın !

Hamilelikte Aşerme ve Besin Tıklayın !

Bunlardan bir tanesi olabilir mi?

gebelik testi

Ay ay gebelik : Gebeliğin ilk Ay Değişimleri

Siz değerli okuyucularımız için ay ay gebelik adlı yeni bir yazı dizisi oluşturduk.  Adetinizin gecikmesi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

We Love  Google