Hamilelikte İdrar Yollarınızı Koruyun

 

Kadınların erkeklere nazaran tehlikelere ve enfeksiyonlara çok daha açık bir idrar yolları olduğu bilinmektedir. Bu durum izdivaç sonrası ve özellikle doğum döneminde en üst seviyeye çıkmaktadır. Kadınların idrar yolları ile alakalı yaşadıkları sıkıntıların başında idrarını tutamamak gelmektedir. Ufak egzersizler ile bu soruna karşı koyma imkanını elde edebilirsiniz.

Hamilelikte idrar rengi nasıl olmalıdır sorusu bu konuda evham yapan kadınlar göre en sık dile getirilen soruların başında gelmektedir. Olağan olarak idrar rengi kriterleri gebelikte de devam etmektedir. Hafif sarı bir renge sahip olması sağlıklıdır. Lakin şeffaf olması çok fazla su tükettiğiniz manasına gelmektedir. Hamilelikte idrar yolu enfeksiyonu ile aleyhinde karşıya kalan kişilerin idrar yaparken yanma ile de karşı karşıya kalacakları bilinmelidir. Bu belirtiler kendini gösterdiği süre dosdoğru doktora başvurmanız gerekmektedir.

 

Kanlı İdrar Problemi Nasıl Çözülmelidir?

Hamilelikte kahverengi leke sorununun çözülmesi için idrar yollarınızın iyice enfeksiyonlardan arındırılması gerekmektedir. Oysa bu biçimde kanama sorununu kısa vadede ve daimi olarak çözebilirsiniz.

Hamilelikte kanama denildiği süre kadınların aklında beliren tablonun epeyce kompleks olduğu tahmin edilmektedir. Hatta zaman zaman düşük tehlikesi soru işareti bile kendini göstermektedir. Bu nesil kanamaların idrar yolları ile alakalı sorunlar olabileceği akıldan çıkarılmamalıdır.

Hamilelikte hafif kanama her kadının başına gelebilecek sorunlardan bir tanesidir. Fakat bu sürecin bayan hayatının en hassas süreçlerinden biri olması kanamaları önemsemenizi gerektirmektedir. Kanamaların niçin kaynaklandığı ancak net bir muayene ve yapılan testler sonucunda ortaya çıkacaktır.

İdrar Yolu Enfeksiyonu Nebati Çare Yolları

İdrar Yolu Enfeksiyonu Tedavisi İçin Öneriler Tıklayın !

İdrar Yolu İltihabı İçin Maydanoz Kürü Tıklayın !

Hamilelikte Erkek Bebek Belirtileri Tıklayın !

Bunlardan bir tanesi olabilir mi?

Hamilelerin En Sık Muzdarip Oldukları Rahatsızlıklar Nelerdir?

  Hamilelikte diş ağrısı sorunundan başlayarak vücudunuzda meydana gelen herhangi bir sızının dahi özenle incelenmesi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

We Love  Google