Hamilelerin En Sık Muzdarip Oldukları Rahatsızlıklar Nelerdir?

 

Hamilelikte diş ağrısı sorunundan başlayarak vücudunuzda meydana gelen herhangi bir sızının dahi özenle incelenmesi gerekmektedir. Rahatsızlıkların herkes olabildiğine eksik ilaç ile çözülmelidir. Alınan her ilacın bebeğin gelişimini olumsuz yönde etkileme potansiyeli olduğu tıp otoriteleri göre dile getirilmelidir.

 

Göğüs Bölgesinde Değişim ve Sancı

Hamilelikte göğüs ağrısı ve göğüs yapısında meydana gelen değişimler oldukça normaldir. Öncelikli olarak göğüs bölgesinde bir büyümenin ortaya çıkacağını bilmelisiniz. Bu yükselme ile beraber göğüs bölgenizdeki hassasiyet de artma gösterecektir.

Hormonlar sebebi ile göğüslerinizin gebelik öncesi şeklinde olmayacağının unutulmaması lazımdır. Sadece göğüs yok rahim yapısı konusunda da hassas davranmalısınız. Hamilelikte hafif kanama geçiren kadınların bu konunun üzerini kapamamaları ve vücutlarının verdiği uyarıları dikkate almaları önerilmektedir. Göğüs ağrısı konusunda da aynı şart geçerlidir. Ağrılar dayanılmaz derecede artma gösterirse doktorunuza danışmalısınız.

 

İdrar Yolları Enfeksiyonuna Karşı Bilinçli Olun

Hamilelikte idrar yolu enfeksiyonu epeyce geniş kapsamlı bir rahatsızlıktır. Kadınların bu hastalık konusunda daha bahtsız oldukları bilinmelidir. Bilhassa gebelik sürecinde ve doğum ardından kadınların genital bölgelerinde değişimler ve deformasyonlar meydana geldiği için enfeksiyona fazla daha açık ve yatkın ülkü gelebileceğinizin de unutulmaması lazımdır. bu nedenle ayrıca genital hijyene keza de kullandığınız lavaboların temizliğine siklet vermelisiniz.

Hamilelikte kahverengi leke ve idrarın epeyce koyu renkte olması idrar yolları enfeksiyonu ile alakalı ipuçları vermektedir. Bu uyarıları gözden kaçırmamalı ve doktorunuza danışmalısınız.

Hamilelikte Diş Bakımı Nasıl Olmalıdır? Tıklayın !

Hamilelikte Ödem Nasıl Engellenir? Nasıl Atılır? Tıklayın !

Hamilelikte İdrar Yollarınızı Koruyun Tıklayın !

Hamilelikte Karşılaşabileceğiniz Afiyet Sorunları Nelerdir?   Tıklayın !

Bunlardan bir tanesi olabilir mi?

Hamilelikte İdrar Yollarınızı Koruyun

  Kadınların erkeklere nazaran tehlikelere ve enfeksiyonlara çok daha açık bir idrar yolları olduğu bilinmektedir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

We Love  Google