Evde Çekicilik Tarifi
Evde Çekicilik Tarifi

Gün İçinde Güzellik Sırları

Evde Çekicilik Tarifi

Evde nasıl güzelleşebilirizki. Diyelimki acele dışarı çıkmamız gerekiyor ve aynaya baktığımızda görünümümüz de şansın dönmesi yapıp en seri halde, değiştirme, bakım, makyaj, yapıp hızımızı kesmeden kendimizi dışarı atmalıyız. Yapacağımız tek şey bu tarifi okuyarak Evde Seri hoş olma ve istediğin formu yakalayabilirsiniz.

Saat 07.00: 10 dakikalık hafif alıştırma ile güne enerjik ve güzellikle başlayın..
Yatağınızda yatarken kollarınızı ve bacaklarınızı tamamen gerip kaslarınızı çalıştırmaya başlayın. Gerisinde hareketli müzik eşliğinde durduğunuz yerde koşun. Göğüs ve kollarınızı çalıştırmak için elinize iki yük alın. Göğüs hizasına kaldırıp 20 kere kollarınızı açıp kapayın.
Saat 07.30: Rahat saçlar için beş dakika yeter
Duş alırken saç tipinize yerinde krem kullanın. Saç kremleri keza bakım sağlar ayrıca de saçlarınızın daha iyi şekil almasına muavin olur. Özellikle ince telli saçlar için sunulan hacim veren kremler, sabahları saçlarınızı daha gizli ve basit şekle sokmanıza asistan olur.
Saat 07.45: Cilt maskeleri çabuk yardımcılarınız
Sabahleyin kalktığınızda cildinizin mat ve cansız göründüğünü ayrım edersiniz. Bunun için seri yüz maskelerinden yararlanabilirsiniz. Bu ürünler çoğunlukla hızlı ve pratik uygulama şekillerine sahiptir. Deri tipine yerinde ürünler seçebileceğiniz gibi, canlandırıcı yüz maskeleri de kullanabilirsiniz.
Saat 20.00: Buğu ile derin temizlik
Yoğun bir günün ardından cildinizi dinlendirmenin en iyi yolu buğu banyosu. Buhar cildinizi içe doğru temizler ve gözeneklerin açılıp gece bakımının daha bereketli olmasını sağlar. Buğu banyosu için sıcak su doymuş bir kaseye bir avuç gül yaprağı ve beş damla gülyağı dökün. Başınızı bir havlu ile örtüp iki dakika bekleyin. Ardından gece kreminizi sürün.
Saat 20.15: Kaşlarınızı yatmadan önce alın
Gerçekten kaşlarınızı almak için en uygun süre öğlen saat 12.00′dir. Çünkü kaş alma işlemi en az bu saatte acı verir. Lakin siz yine de akşam saatini seçim edin. Bu Nedenle cildiniz gece boyunca dinlenir ve şişkinlik iner. Kaşlarınızı alırken bir elinizle göz kısmını germeyi unutmayın. bu vesileyle işlemden daha sonra buzdolabında beklettiğiniz göz kremini uygulamak sizi rahatlatacaktır.
Saat 20.30: Kırışıklıklara müdahale zamanı
Son yapılan araştırmalar; cildin en çok saat 20.00′den sonradan neme gereklilik duyduğunu ortaya koyuyor. Bundan nedeniyle bu saatte yüzünüze, boynunuza ve dekoltenize buruşukluk önleyici kreminizi bolca sürüp 15 dakika bekletin. Ayrıca gözlerinize de ferahlatıcı bir maske uygulayabilirsiniz.
Saat 21.00: Çabuk bir bakım ayaklarınızı rahatlatır
Özellikle kış aylarında haftada en düşük bir kere ayaklarınıza bakım uygulamayı ihmal etmeyin. Kapalı ayakkabının yol açtığı sertliklere ve hassaslaşmış bölgelere bu şekilde müdahale edebilirsiniz. Ayaklarınızı 5 dakika ılık sabunlu suda bekletin. Ardındaki topuk taşı ile sertlikleri giderin. Tırnak diplerinizde yer alan derileri geriye doğru itin. Ayaklarınızı bir havlu ile kuruladıktan daha sonra kremleyin. Yatarken çorap giymenizde fayda var.
Saat 21.30: Çekicilik uykusu için kendinize masaj yapın
Stresli bir gün geçirdiyseniz ve boyun ağrıları çekiyorsanız, iyi bir masajı yargı ettiniz demektir. Bunun için boyun ve omuzlarınıza birkaç damla lavanta yağı damlatıp masaj yapın. Ayrıca masaj aletleri de kendinize masaj yapmanızı kolaylaştırır. Masajın arkasından 15 dakika küvette yatın. Suyun pozitif sıcak olmamasına dikkat edin. 37 derece en uygun ısı. Bu Nedenle vücudunuz gevşer ve yatmadan önce gevşemiş olursunuz. Küvetiniz yahut üzülmeyin. Ilık bir duş da aynı yatıştırıcı etkiyi gösterir. giderken yatmadan önce bir bardak ılık süt içmek de daha sıcacık uyumanızı sağlar. Ayrıca uyku problemi olanlar rezene çayını da deneyebilir. Rezene çayı içeriği ile gevşeyip daha iyi uyumanıza tezgâhtar olur.

Bunlardan bir tanesi olabilir mi?

Büyük Topuz Modelleri

Büyük Topuz Modelleri

  Büyük topuz modellerini sizler için bir araya getirdik. Beğendiklerinizi kuaförünüze göstererek aynısını yaptırabilir sizde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

We Love  Google