Göğüs Ucu Olmayan Anneler Bebeklerini Nasıl Emzirebilir?
Göğüs Ucu Olmayan Anneler Bebeklerini Nasıl Emzirebilir?

Göğüs Ucu Olmayan Anneler Bebeklerini Emzirme Yöntemleri?

Kız Bebek İsimleri 2018

 

Kadınlar doğumları sırasında herkes bambaşka şekil ve boyutlara sahip meme uçları ile doğmaktadır. Bu çeşitlilik içerisindeki durumlarda ise bazı kadınlarda göğüs uçları içe göçük olabildiği gibi, bazılarında ise geniş veya daha düz bir halde dünyaya gelmektedirler. Buna karşın kadınların anne adayı olmasıyla birlikte göğüs uçları kayda değer bir koşul haline gelmektedir. Bunun nedeni ise bebeğin sütü rahatlıkla emebilmesi için ilk kez göğüs ucu yapısını iyice çekerek üstteki damağına yapıştırıp emmesi gerekiyor. Allah Vergisi olarak bir emme refleksine sahip bebekler için ise anne sütünün emilmesi oldukça değerli olmaktadır.

 

Meme Ucunuzun Olup Olmadığını Test Etmek Sizin için İyi Olacaktır

Meme ucu gebelik süresince değişikliklere uğrayabilir. Ama bu kapsamda annenin emzirmeye karşın başarısı meme ucu şekli ya da boyutuna kadar değerlendirilmemelidir. Hangi boyutta olursa olsun, işlevsel bir bozukluğa sahip olmaması halinde her anne bebeğini rahatlıkla emzirebilme durumuna sahip olmaktadır. Bir Takım anneler bebeklerini sağlıklı ve yeterince besleyebilmek adına meme uçlarına bağlı olarak bir bilgiye sahip olamayabiliyorlar. Düz olarak görülen meme uçları, bazen bebeklerin emzirilmesi için yeterli olamayabiliyor. bu nedenle evde kendinizin de deneme edebileceği üzere gebe kaldıktan hemencecik sonradan meme ucunuzun çıkık olup olmadığını teste tabii edebilirsiniz.

 

Içten Tekniklerle Bebek Emzirmenin Yolları

MEME UCU İÇERİ DÜRÜST GÖÇÜK OLANLAR NE YAPMALI?

Egzersizler dahilinde meme ucunuzun daha iyi bir kapsama gelmesini sağlayabilirsiniz. Bunun için birincil alıştırma yolu “Hoffman” adını taşıyan yöntemdir. Her iki elinizin baş parmaklarıyla meme ucunuzu ast kısımlarından tutarak her iki tarafa da gerdirin. Bu işlemi tekrar benzer parmaklar ile üst ve alta edinmek üzere meme ucunu tekrarlayabilirsiniz. Bu işlem ile meme ucunuzun dıştan dürüst çıkmasında bir operasyon yapmış olacaksınız. Germe egzersizi zarfında meme ucunu baş ve dikkat çekici parmaklarınızın arasına alarak dışa doğru çekin. Günde birkaç defa tekrarlamanız şartı ile meme ucunuzu yuvarlamaya çalışın. Son olanak olarak meme ucu çıkarıcı aparatlar kullanarak bu işlemi gerçekleştirebilmek mümkündür. Bu aparatlar yardımı ile sütün memeden çıkabilmesi sağlanırken, bununla birlikte ilerleyen kısa zaman içerisinde meme uçları dışarı doğru çıkık bir ayla gelmektedir.

Bunlardan bir tanesi olabilir mi?

gebelik testi

Ay ay gebelik : Gebeliğin ilk Ay Değişimleri

Siz değerli okuyucularımız için ay ay gebelik adlı yeni bir yazı dizisi oluşturduk.  Adetinizin gecikmesi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

We Love  Google