gaz-sorununun-cozumu-icin-alinmasi-gereken-tedbirler
gaz-sorununun-cozumu-icin-alinmasi-gereken-tedbirler

Gaz Sorununun Çözümü İçin Alınması Gereken Önlemler

Bebeklerde besin ile sindirim sistemi sağlığı iç içedir. bu nedenle anne babaların çocuklarının beslenmeleri hakkında net olarak fikir sahibi olmaları gerekmektedir. Bu sürecin başlıca zorluğu anne sütünün kesilmesinden sonra karşımıza çıkmaktadır. Bebeklerin ek gıdaya geçiş süreçleri en düşük annelerin hamilelik süreci dek zorludur. Uzun bir maraton olduğunu unutmamalı ve muhakkak ümitsizliğe kapılmamalısınız.

Gaz Sancıları Nasıl Geçirilir?

Bebeklerde gaz yapan yiyecekler düşünce sahibi olarak bebeklerin bu konuda karşı karşıya kalabilecekleri rahatsızlıkları en üye indirme imkanını elde edebilirsiniz. Gaz sancıları hem beslenme ile ayrıca de bebeklerin yapmış oldukları aktiviteler ile de en üye indirilebilmektedir.

Anne Sütü: Bebeklerde gaz sorunu yalnızca ek yiyecek ile değil bununla birlikte anne sütü sebebi ile de ortaya çıkabilmektedir. Bu işlem içerisinde annelerin yedikleri besinlere çok dikkat etmeleri gerekmektedir. Örneğin süt veya karnabahar gibi gaz yapan besinlerin tüketilmesi ve süt yolu ile de bebeğe geçmesi çocukların geceler boyu sancılar ile kıvranmasına sebep olabilir. böylece anne sürü içilen dönemde de süreç hakkında hafıza sahibi olunması gerekmektedir.

 

gaz-sorununun-cozumu-icin-alinmasi-gereken-tedbirler2
Gaz Sorununun Çözümü İçin Alınması Gereken Önlemler

Bebeklerde Gazı Masaj ile Engelleyin

Bebeklerde gaza ne iyi kazanç sorusunun en önemli yanıtlarının başında acı elma yağı gelmektedir. Acı elma yağı doğru karın bölgesine yaptığınız masaj ile beraber ve ayaklara dürüst inen sakinleştirici hareketler ile gazın negatif etkilerini en aza indirebilirsiniz.

Bebeklerde kabızlık sorunu da gaz ile beraber ortaya çıkabilmektedir. Sindirim sisteminin bereketli çalışmaması bebekleri olumsuz yönde etkileyebilmektedir. Ayrıca dışkı hem de gaz ile meydana gelen sıkışıklık bebekleri zor durumda bırakmaktadır. Bebeklerde basur hastalığına bile sebep olunabileceği de akılda bulundurulmalıdır.

kadinvecocuk.net

Bunlardan bir tanesi olabilir mi?

Bebekler Için Tarhana Çorbası

Bebekler Için Tarhana Çorbası Tarifi

Bebekler İçin Tarhana Çorbası Malzemeleri 1 yemek kaşığı tuzsuz ev tarhanası 1 tatlı kaşığı zeytinyağı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

We Love  Google