Evde Orbeez Yapımı
Evde Orbeez Yapımı

Evde Orbeez Nasıl Yapılır?

Evde Orbeez Yapımı

Eğlenceli elde jöle gibi kayan oyuncaklar yerine getirmek çok kolay. Evde orbeez yapımı tarifini öğrenerek istr çocuklarınıza istersenizde kendinize bu oyuncaklardan yapabilir. Gerginlik atma oyuncağı yapabilirsiniz. Karşınızda orbeez nasıl yapılır?

Evde Orbeez Yapımı

Malzemeler

2.5 su bardağı su

3 paket istediğiniz renkte bir jöle

1 su bardağı jelatin

Vanilya

Şekillendirmek için kullanacağınız kaplar

 

Hazırlanışı

Su, jöle , jelatin ve vanilyayı bir tencerede karıştırarak kaynatın. Kaynamaya başlayınca ocağın altını kapatın. Soğumasını bekleyin. En Ince Ayrıntısına Kadar soğumasına gerek yok. Şekil Vermek için kullanacağınız kaplara dökebilirsiniz.

İsterseniz şekil vermek için balonda kullanabilirsiniz.Oluşan karışımı bir huni yardımı ile pet şişeye alın. Ardındaki pet şişenin ağzına balonu geçirin ve ters çevirin.Balonun ağzında haylazlık kalmayacak şekilde düğüm atın.

İçinde orbeez olan kapı yada balonu soğuk suda asgari 8-10 saat bekletin. Böylece ayrıntılarıyla soğumasını ve şekil almasını sağlamış olacaksınız.

İşte son dönemin oyuncağı orbeez hazırlanmış. Çocuklarınızı bilmediğiniz kimyasal oyuncaklardan edinmek yerine kendiniz evde bu oyuncalardan yapabilirsiniz. Sizde bu oyuncaklar ile gerginlik atabilirsiniz.

Bunlardan bir tanesi olabilir mi?

Masaj İle Kendinizi Dinç Hissedin

Masaj İle Kendinizi Daha Zinde Hissedin

The Marmara Hotels: Antalya, Bodrum ve İstanbul’daki otellerinde yatıştırıcı ortamı ile yazı kuvvetli karşılamak isteyenlere …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

We Love  Google