Çocuklarda Zirve Uzatma Yöntemleri

 

Çocuklarda doruk uzama nasıl olur? bu soru bir çok ebeveyn için oldukça önemlidir. Öyleyse çabuk irtifa uzatmak için neler yapılmalı bu konuda size önerilerimiz var.

Çocuklarda Yükseklik Uzatma Yöntemleri

Günümüz çocukları annelerin hamilelikten itibaren daha bilinçli olmasından dolayı yaşlarına tarafından daha uzun boyludur. Dışarıdan uygulanacak yöntemler ile irtifa uzaması konusunda sorun yaşamış çocuklar bu problemi ortadan kaldırabilir.

Çocuklarda yükseklik uzatan yiyecekler İçin Tıklayınız!

Çabuk Irtifa Uzatma Yöntemleri

Çocuklarda Doruk Uzama Yöntemleri

Dengelenmiş Besin

Doruk uzatmanın birincil adımı dengeli bir diyettir. Uzun tepe için burgerleri, kolayı ve cipsi çocuğun beslenmesinde çıkarmalısınız. Önemsiz gıdalar yerine sağlıklı bir diyete geçin. Dengeli bir beslenme çocuğu her yönden enerjik bir hale getirir. Tabağında  protein, karbonhidrat ve yağ taşıyan her çeşit besleyiciler ile birleştirin. Herşeyi birazcık yiyebilir, ama bir seferde bütün karbonhidratlı ya da yağlı yemeklerden kaçının. Çocukların her türlü besinden eksik az yemesi gerekmektedir. Gelişme çağında olduğu için karbonhidrat, protein sebze ve meyveyi dengelenmiş olarak almalıdır.

Esneme Egzersizleri

Germe, çocuğunuzun boyunu uzatmanın  en etkili yollarından biridir. Gerginliği içeren basit egzersizler şarttır. Çocuğunuzu denemek için alabileceğiniz bir alıştırma, arkasına doğru bir duvarla karşısında durmaktır. Ona ellerini kaldırmasını ve olabildiğince gergin olmasını isteyin. Bir sonraki adım etap parmaklarıyla duvarın arkasına yaslanıp bacağındaki kasları gerdirmektir. Bu, her gün on defa baştan edilebilir.Omurganın uzatılmasına muavin olan ve duruşunu geliştiren bu yardımcı bir egzersiz programları uygulayın.

Asma Egzersizleri

Neredeyse her çocuk evde asılma oyunları oynar. Bu konuda kendini tehlikeye atmadığı sürece bakımlı bırakın. Bu çocukların kemik ve adale gelişimi için oldukça etkilidir. bununla birlikte omurga yapısınıda düzeltir.

Çocuklarda Boy Uzama Yöntemleri

Yoga

Yoganın sadece büyükler için olduğunu düşünebilirsiniz. Ama koşul tam tersi bir çok alışılmışlık çocukluktan kazandırılmalıdır. Yoga da bunlardan biri yoga esneme hareketleri ile omurga ve adale yapısının akıcı ve dinç gelişimine katkıda bulunabilirsiniz.

Atlama

Atlama, çoğu çocuğun sevdiği bir etkinliktir ve çocuğunuzun büyümesini teşvik etmek için bir çalışma olarak kullanılabilir. Atladığı süre bedeni uzar ve böylece bu egzersizi sürekli yaptığında birkaç santim uzamış olur.

Yüzme

Bu, çocuğunuzun daha uzun boylu olmasını temin etmek için bir başka alıştırma programıdır. aynı zamanda ona tüm vücudunu çalışma yapmasına yardım ederek zinde ve sağlıklı olmasını sağlar.

Ayak Bileği Ağırlıkları

Bu, çocuğunuzun boyunu uzatmanın  bir başka etkili yoludur. Bu egzersizin tek amacı vücudun daha alçak kısmını gerdirmektir. Çocuğunuzun dizleri arasındaki kıkırdak gerildiğinde, boyunun uzamasına katkı maddesi sağlar. Ufak ağırlıkların kullanıldığından muhakkak olun ve çocuğunuz büyüdükçe artırın.

Koşu

Koşu yetişkinler için ne değin sağlıklıysa yaşına kadar yapıldığında çocuklar üstünde de epeyce etkilidir. Yükseklik uzamasını hızlandırmak için bu yöntemi her gün uygulayabilirsiniz.

Kaynak: stylecraze.com

Bunlardan bir tanesi olabilir mi?

Masaj İle Kendinizi Dinç Hissedin

Masaj İle Kendinizi Daha Zinde Hissedin

The Marmara Hotels: Antalya, Bodrum ve İstanbul’daki otellerinde yatıştırıcı ortamı ile yazı kuvvetli karşılamak isteyenlere …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

We Love  Google