Çocuklarda Hastalıklara Neden Olan Atıştırmalıklar Neler?

 

Sadece çocukların değil, yetişkinlerinde alışkanlık haline getirdiği atıştırmalık ürünler birçok ayrı hastalığa yol açan temelleri oluşturmaktadır. Federal Gıda ve Ilaç İdaresi olarak aşina FDA tarafından yapılan açıklamalarda, çocuklar için hazırlanan birçok atıştırmalık ürünün petrolden üretilen suni renklendiricilerden oluşturulduğu üzerinedir. Ilave olarak bu maddeler kanserojen yapıları içerisinde barındırmaktadır. Haliyle her türlü hastalığın ortaya çıkmasında en büyük sebepleri oluşturmaktadır.

PETROL İÇERİKLİ ATIŞTIRMALIKLAR

Petrolden üretilen bu atıştırmalıklara ek olarak günümüzde halen kavga konusu olan makyajların zeka petrol ürünlerinden elde edildiği söylenmeye ve tartışılmaya devam etmektedir. İşte benzer yapıya sahip bu kanserojen maddeler, çocuklar için üretilen atıştırmalık ürünler içerisinde de yer alıyor. Bu duruma karşın olarak sizler için araştırdığımız atıştırmalıklara yönelik bilgilere konumuzu okumaya devam ederek veri sahibi olabilirsiniz.

TEHLIKE TAŞIYAN ATIŞTIRMALIKLAR 

Jelibonlar: Değişik meyve aromaları ve birbirinden tatlı şekil görünümlerine karşı koymak adeta imkansız. Lakin bu sevimli ürünlerin içerisinde bulunan katkı maddeleri, renklendirici yapılar ve sözde negatif mahsul malzemelerinin bu mahsul içerisinde bulunduğunu bilmeniz sanırız ama çocuklarınızdan uzakta tutmanıza tatmin edici olacaktır. Bu ürünler içerisinde E127 koduna sahip olarak tanıdık Erythrosin adıyla kırmızı yiyecek boyası, yani bir petrol ürününü barındırmaktadır.

Peynirli Cips Ürünleri: Petrol bazlı bir ürün olarak bilinen Sarı 6 koduna sahip cipsler, yapay renk ile sağlanmaktadır. Turuncu görünümde olan ve peynirli atıştırmalıklar sınıfında bulunan bu ürünler etil metilfenidat ve metil benzoat içeriklerinden oluşmaktadır. Petrol bazlı bu üründen çocuklarınızı mutlaka uzaktan tutmalısınız.

 

Bonibonlar: İçi çikolata, dışı ise rengarenk görünümlere sahip bu ürünlerin ne kadar güvenli olmayan olduğunu bilmeniz zorlama yok mi? Suni renklendirici ile büründürülmüş bu güvenli olmayan şirincikler, sindirim yoluna girdiklerinde epeyce zarar verici birer duruma dönüşüyor. Mavi 2: petrol tabanlı bir mahsul olmaktadır ve bu ilgili bonibon ürünleri içerisinde yer alıyor. Hiperaktiviteyi arttıran bu petrol bazı genellikle laboratuar ortamlarında fareler üzerinde test edilerek beyin tümörleri ve birtakım hücre gelişimlerin olduğuna dair bilgiler elde edildiği belirtilmiştir. Kırmızı 40: DNA hasarları oluşturan bir tesir durumunu ortaya çıkarmaktadır.

Bebeklere Ve Çocuklara Yasaklanmış Olan Yiyecekler Nelerdir? Tıklayın !

Çocukları Hastalıklardan Koruyan Gıdalar için Tıklayın !

Bunlardan bir tanesi olabilir mi?

Masaj İle Kendinizi Dinç Hissedin

Masaj İle Kendinizi Daha Zinde Hissedin

The Marmara Hotels: Antalya, Bodrum ve İstanbul’daki otellerinde yatıştırıcı ortamı ile yazı kuvvetli karşılamak isteyenlere …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

We Love  Google