Cisim Temizliğinde Detoksun Faydaları
Cisim Temizliğinde Detoksun Faydaları

Cisim Temizliğinde Detoksun Faydaları Nelerdir ?

Cisim Temizliğinde Detoksun Faydaları

Ben aslında tatil yerine getirmek için gitmiştim Bodrum’a. Yoksa başka ne için gider insan? bir anda kendimi detoks programının ortasında buldum. Fazla etkileyiciydi! Kendimce bu bu baharda bir detoks tatili denemelisiniz!
Geçen yaz hava 30’lu derecelerde… Bodrum’da Türkbükü’nde tatildeydim. Deniz, güneş, kum… Çılgın arkadaşım Banu, aniden ”Hadi!” dedi, ”Chi’um’a gidelim…” ”O ne?” ”Detoks merkezi… Çılgın miyim? O sıcakta, gidip bir arınma merkezinde ne yapacağım? ”Ben sahilde kalayım” dedim.”Yok!” dedi, ”Gel, gidip bakalım… Hem programı göreceğiz sadece…” Düştük yollara. Chi’um, Türkbükü’nün göbeğinde, elinle koymuş gibi buluyorsun. Arabamızı park edip bahçeden içeri girdik. böylece ferah ve rahat verici bir havası var oysa kendimi bir lahza, Uzakdoğu’da, zen felsefesini hücrelerime değin hissettiğim bir filmin içine ışınlanmış gibi hissediyorum.

7 gün bir lokma bile yenmiyor mu?
Bizi juice-bar’da ağırlıyorlar. Etrafta sohbet eden detoks progamında halk müziği var… Bir tanesi, diğerine ”Benim dördüncü günüm diyor… Sizin?” Öbür cevap veriyor, ”Bugün bitiyor, yedinci gün. Yedi gündür ağzıma bir lokma birşey koymadım, lakin hala içimden birşeyler çıkıyor, inanamıyorum. ”Banu’ya sersemlemiş gözlerle ”Yedi gündür ağzına birşey koymamış!” diyorum. Beklediğimiz birey geliyor sonra: Gül Kaynak. Gül Hanım, Chium’un yöneticisi. Genç, tatlı, hoş bir bayan. Bize detoksu, faydalarını anlatıyor. Chi’um’da yapılan detoks; gövde, fikir ve ruhun arınması üstüne kurulu. Gövde detoksu; iç organların manâlı ölçüde gereklilik duyduğu dinlenmeyi sağlıyormuş. Vücudumuzda doğduğumuz andan itibaren yediğimiz şeylerin atıkları birikiyormuş. Yani toksik atıklar! Vücudumuzdaki en büyük tahriş kaynağı. İlaçlar, hormonlar, antibiyotikler, tamamlanmış gıdalar, hava kirliliği… Bütün bunlar vücudumuzda birikiyor ve kan dolaşımı yoluyla aralıksız bedenimize nüfuz ederek, karoser yağlarımızda ve vücudumuzun öteki bölümlerinde depolanıyormuş. Derken safranın yağları indirmesi zorlaşıyor. Sonrası umulan: Ne yersen ye, kilo alıyorsun!
Bitki ve sebze suları tok tutuyor
Ben, yedi gün açlığa nasıl dayanıldığını soruyorum. Detoksun son gününde olan bir kadın, aldığı tüm nebati karışımlar ve sebze suları tamamen açlığın farkına bile varmadığını söylüyor. Ne yazık ki, Gül Hanım’ın anlattıkları burada bitmiyor, vücuda yaptıklarımızın sonucunda, böbreklerin nasıl tembelleştiğinden, kanın asidikleştiğinden de bahsediyor. Bu da bedenimizin kimyasını, bağışıklık sistemini ve en önemlisi ruh halimizi etkiliyor. Deri soluyor, kırışıklıklar oluşuyor, grileşmeler görülüyor. Atıklar olağanüstü! Gül Hanım, bunları anlatırken bir yandan da bize detoks kitaplarından fotoğraflar göstermeye başlıyor. Detoks sürecinde, insanların içinden dışkı olarak atılan plakların resimlerini görüyoruz. Şok oluyorum; İğrenç! Simsiyah, kayış gibi, sümük çizgili, yılan şeklinde şeyler… Gül Hanım, bunların ellendiği zamansert, diri, kayış gibi olduğunu, yıllardan beri içimizde kaldıklarını anlatıyor. Hatta bir kadından çıkan bu atıklar incelendiğinde, içinde badana kalemlerinin parçalarını buluyorlar. Kadının çocukken yediği boya kalemleri detoks sonucunda vücudundan atılıyor. Takriben 40 yıldır vücudunda duran pislikler!
Elele

Etiket detoksun faydaları Gül Kaynak vücuttan toksinlerin atılması vücudun temizlenmesi Chi’um’un faydaları

Bunlardan bir tanesi olabilir mi?

Büyük Topuz Modelleri

Büyük Topuz Modelleri

  Büyük topuz modellerini sizler için bir araya getirdik. Beğendiklerinizi kuaförünüze göstererek aynısını yaptırabilir sizde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

We Love  Google