Bebeklerin Sağlığını Tehdit Eden Unsurlar Nelerdir?

 

Bebeklerin sağlığının korunması için anne babaların ve tüm sosyal çevrenin epeyce özenli olması gerekmektedir. Ilk Olarak bebeklerin sağlığını olumsuz yönde etkilediği söylenen bir hatalı bilgiden dile getirmek gerekmektedir. Bebekler x ray cihazlarının herhangi bir kanserojen etkisi bulunmamaktadır. Lakin yine de içi rahat etmeyen anne babalardansanız görevlilerden rica ederek xrayden geçmeden toplu mekanlara girebilirsiniz. Tıbbi olarak kanıtlanmış herhangi bir zararının olmadığı dile getirilmelidir.

Bebeklerde Vitamin Eksikliği

Bebeklerde aft vitamin eksikliğinin ve kan değerlerindeki düşüklüğün en manâlı simgelerinden bir tanesidir. Ağızda çıkan bu küçük yaralar derinin içerisine işlemektedir. Bebeklerin annelerini emmelerini bile etkilemektedir. Aftların herhangi bir bulaşıcılığa sahip olmadığının da ilave olarak dile getirilmesi lazımdır.

 

Bebeklerde alerji ortaya çıkaran besinlerden uzaktan durmak da sağlık bakımından denetlemesi gereken noktaların başında gelmektedir. Alerji ortaya çıktığı süre bebeklerde cilt yapısında olumsuzluklar meydana gelebilmektedir. böylece bebeğinizin hangi ürünlere alerjisi olup olmadığını net olarak aklınızda tutar ve beslenme planını da buna tarafından hazırlarsanız sorunsuz bir biçimde gelişimini tamamlamasını sağlayabilirsiniz.

Bebeklerde Bulaşıcı Hastalıklar

Bebeklerde amip bilhassa toplu yerlerde sıklıkla meydana gelen salgınlardandır. Amip çocukların ayrıca sindirim hem de besin sistemlerini olumsuz yönde etkileyen hususların başında gelmektedir. Keza diyare hem de kusma ile seyreden bu hastalığın içme sularından kapıldığı ve bulaşıcı bir niteliği olduğu da uzmanlar göre vurgulanmaktadır.

 

Bebeklerde ateş de amip rahatsızlığının parçalarından bir tanesidir. Amipten kurtulabilmek için doktorunuza başvurmalı ve günlük hayatınızda bebeğinizin ast olduğu hijyeni en üstteki seviyeye çıkarmalısınız.

Bebeğim ateşlendi ne yapmamız gerekiyor? Tıklayın !

Bebeklerde Alerji Nasıl Önlenir? Tıklayın !

Çocuklarda Vitamin Kullanımı Gerekli Mi? Tıklayın !

Bebeklerde Cilt Sorunları Nasıl Aşılmalıdır? Tıklayın !

Bebeklerde Gaz Yapan Besinler Ve Gaz Problemi Nasıl Geçer? Tıklayın !

Bunlardan bir tanesi olabilir mi?

Masaj İle Kendinizi Dinç Hissedin

Masaj İle Kendinizi Daha Zinde Hissedin

The Marmara Hotels: Antalya, Bodrum ve İstanbul’daki otellerinde yatıştırıcı ortamı ile yazı kuvvetli karşılamak isteyenlere …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

We Love  Google