Bebeklerin Diş Sonuç Evresi En Kolay Nasıl Atlatılır?
Bebeklerin Diş Sonuç Evresi En Kolay Nasıl Atlatılır?

Bebeklerin Diş Evresi En Kolay Nasıl Anlaşılır?

Bebeklerin Diş Sonuç Evresi En Kolay Nasıl Atlatılır?

Bebeklerde diş sonuç evresi gelişim süreci içerisinde en zor tamamlanan aşamaların başında gelmektedir. Bu süreç içerisinde bebekler değin anne babalar için de epeyce zorlama bir biçimde geçmektedir.

Yeni annelerin kendini bu sürece çoktan alıştırması gerekmektedir.  Bebeklerde diş tümdengelim süreci içerisinde bir takım ateşlenme sorunları ve bebeklerde normalde olmayan huysuzluklar kendini gösterebilir. Olabildiğince halden anlayan birer ebeveyn olarak bebeklerin diş sonuç evresini psikolojik olarak da fiziksel olarak da yıpranmadan geçirmelerini sağlayabilirsiniz.

Diş Çıkarma Belirtileri Nelerdir?

Bebeklerde diş sonuç belirtileri denildiği zaman akla başlangıçta gelmesi gereken noktalar şu biçimdedir;

Bebeklerin ağızlarında tükürük ve salya birikiminde büyüme meydana gelebilir. Bebekler dişlerini kaşınmak maksadı ile az kalsın buldukları tüm ürünleri ağızlarına götürmeye çalışırlar. Dişlerini kaşıyacak herhangi bir eşya bulamazlar ise ellerini yumruk yaparak ağızlarına sokarlar. Huzursuzluklar eskisinden çok daha sık bir biçimde meydana kazanç. Ateşlenmeler de bu sürecin olmazsa olmaz parçalarından bir tanesidir.

Bilhassa hassas bünyeye sahip bir bebeğiniz varsa bu işlem daha da zorunlu olabilir. Bebekleri olabildiğince rahatlatacak ve onların huzursuzluklarını dindirecek olan aktivitelere odaklanılması gerekmektedir.

Baby. Cute Smiling Baby Girl

Diş Tümdengelim Esnasında Birincil Hangileri Bulunmaktadır?

Bebeklerde diş sonuç sırası hakkında ilk olarak bilinmesi gereken nokta ön dişlerdir. Çocukların 6-12 ay içerisinde dişleri çıkmaya başlayacaktır. Bu dişlerin çıkma aşaması arka dişler değin zorlayıcı olmayacaktır. Bebeklerde alev yapan ana dişler bu ön dişler değil ağzın arkalarında oluşacak olan dişlerdir. Bebeklerde alev nasıl düşer sorusunun yanıtını ararken olabildiğince ilaçsız olan yöntemleri kullanmanız sizin için fazla daha akla yatkın olacaktır.

Bunlardan bir tanesi olabilir mi?

Masaj İle Kendinizi Dinç Hissedin

Masaj İle Kendinizi Daha Zinde Hissedin

The Marmara Hotels: Antalya, Bodrum ve İstanbul’daki otellerinde yatıştırıcı ortamı ile yazı kuvvetli karşılamak isteyenlere …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

We Love  Google