Bebeklerde Meydana Gelebilecek Rahatsızlıklar

 

Bebeklerde meydana gelen besin sıkıntıları direkt olarak bebeklerin genel sağlığını da negatif yönde etkilemektedir. Bebeklerin vitamin eksiklikleri vücutta çoğu deformasyonu ve rahatsızlığı tetikleyecektir. Aft da bunlardan bir tanesidir. Ağız içerisinde meydana çıkan küçük yaralar doğruca vitamin eksikliğinin simgelerinden bir tanesidir.

Bebeklerde aft görüldüğü zaman öncelikli olarak kan sayımının sağlıklı olup olmadığını bir kontrol etmelisiniz. Bu değerlerin dengesiz çıkması durumunda bebeğinizin beslenme düzeninde yeni ayarlamalar yapmanız gerekeceği de eklenmesi gereken noktalardandır. Bebeklerde mayasıl da aynı şekilde besin konusunda bir dengesizliğin olduğunu simgelemektedir.

Besin ve Alerji

Anne sütünün bırakılması ve daha sonra ilave besinlere geçilmesi alerjiyi de tetikleyecektir. Bilhassa besin alerjisi bütün bedeni olumsuz yönde etkileyebilmektedir. bu nedenle çocukların bedeninin hangi besinlere ne reaksiyon verdiği ile alakalı olarak fikir sahibi olmanız gerekmektedir.

Bebeklerde alerji sadece beslenme ile değil bununla birlikte gıda yetersizliği ile de tetiklenebilmektedir. Bağışıklık sisteminin kuvvetlenmesini sağlayacak herhangi bir yardım alınmazsa ya da anne sütünden mahrum kalınırsa çocukların alerjik astımdan başlayarak daha çoğu rahatsızlığa deha açık kapı bırakılacağı unutulmamalıdır.

 

Böcek Isırmalarına Karşı Ne Yapılmalıdır?

Bebeklerde arı sokması ve haşere ısırmaları çocukların büyümesi ve dışarıdaki hayat ile tanışmaları ile daha da tetiklenmektedir. Arı ısırıklarının eğer alerjik bir tepkime söz konusu değilse büyük bir sıkıntıya sebebiyet vermeyeceğini bilmelisiniz. Bu konuda kayda değer olan nokta çocuğun derisinin az tahriş olmasıdır. Sinek ve arı sokmalarında kaşıntı olabileceği için losyon ile işlem desteklenebilir. Bebeklerde aşı ile salgın hastalıklardan korunma söz konusu olduğu için böcek ısırığı ile bulacak salgın hastalıklar için endişe etmemelisiniz.

Bebeklerin Sağlığını Korkutma Eden Unsurlar Nelerdir? Tıklayın !

Bebek Sağlığı ve Hastalıkları için Tıklayın !

Bebek Bakımı ve Beslenmesi için Tıklayın !

Bunlardan bir tanesi olabilir mi?

Masaj İle Kendinizi Dinç Hissedin

Masaj İle Kendinizi Daha Zinde Hissedin

The Marmara Hotels: Antalya, Bodrum ve İstanbul’daki otellerinde yatıştırıcı ortamı ile yazı kuvvetli karşılamak isteyenlere …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

We Love  Google