Bebeklerde Diş Çıkarma Sürecinde Ebeveynler Neler Yapmalıdır?

 

Bebeklerde diş sonuç süreci içerisinde anne ve babaları uykusuz gecelerin beklediği çoktan belirtilmelidir. Özellikle ağrılı ve hassas bir bünyeye sahip olan bebeklerin bu dönemleri daha ağır ve neredeyse hasta gibi geçmektedir. Her zorlu dönem gibi bu da sona erecek ve bebeğiniz sağlıkla hayatına devam edecektir. Böylece strese kapılmamalısınız.

Bebeklerde diş tümdengelim belirtileri nelerdir sorusu kadınların çoğunlukla dile getirdiği ve üstüne kafa yordukları noktaların başında gelmektedir. Siz de bebeklerde diş sonuç süreci içerisinde şu belirtileri göz önünde bulundurmalısınız;

Çocuklarda sebepsiz aksilik Ateş, mide bulantısı, ağızda salyalanma

Bebeklerde diş çıkarma sırası da  bilinçli ebeveynler kadar takip edilmektedir. Mesela ilk çıkan dişler her zaman ön iki diş olacaktır. Altlı üstlü çıkacak olan bu dişlerin 6-12 ay arası kendini göstereceği bilinmektedir.

Gelişim Hakkında Anahtar Sözcük: Bebeklerde diş gelişimi çocuğun bedeninin genel gelişim sistemi ile alakalı da doğruca data vermektedir. Örneğin bebeğinizin dişlerinin çıkmasında bir sorun söz konusu ise ve bahşedilen aralıklarda çocuğun dişleri çıkmamaya devam ediyorsa bu başka sorunların işareti olabilir.

Diş Tümdengelim Süreci ve Ateş

Bebeklerde ateş rahatsızlığının doğruca diş çıkarma süreci ile tetiklendiği bilinmektedir. Aynı şekilde meydana gelen bulantılar da diş çıkarmanın habercilerinden bir tanesidir. Her iki soruna da hafife almadan kapsamlı bir biçimde yaklaşmanız gerekmektedir.

Bebeklerde alev nasıl düşer sorusu diş sonuç döneminde soruluyor ise bilirkişi doktorunuz göre bahşedilen ilaçlar biçiminde cevaplanmalıdır. Bu işlem içerisinde ateşin bir defaya mahsus olarak yok kesintisiz kendini tekrarlayan bir biçimde karşınıza çıkacağı da dile getirilmelidir.

Bebeklerin Diş Çıkarma Evresi En Basit Nasıl Atlatılır? Tıklayın !

Bebeklerde Diş Tümdengelim Ağrısını Rahatlatan Muhteşem Tavsiyeler

Bebeğim Diş Çıkarıyor Ateşi Fazla Yüksek Ne Yapmalıyım?

Diş Çıkaran Bebek Nasıl Rahatlatılır? Tıklayın !

Bebeklerde Gaz Yapan Besinler Ve Gaz Problemi Nasıl Geçer? Tıklayın !

Bebeklerde Aşılanma ve Aşı Sonrası Süreç Tıklayın !

Bunlardan bir tanesi olabilir mi?

gebelik testi

Ay ay gebelik : Gebeliğin ilk Ay Değişimleri

Siz değerli okuyucularımız için ay ay gebelik adlı yeni bir yazı dizisi oluşturduk.  Adetinizin gecikmesi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

We Love  Google