Bebeklerde Burun Tıkanıklığı Nasıl Giderilir

 

Yetişkinlere nazaran bebeklerde solunum durumları daha engebeli geçebiliyor. Buna karşın bebeğinizin burun tıkanıklığı üstüne önlemler alabilmek için, öncelikli olarak buna sebep olan etkenler hakkında da bilgili olmanız gerekmektedir. Bu duruma misal verecek olursak; bebeğinizin daha bakımlı nefes alabilmesi için yaratacağınız ortamın hava düzeyinin nem seviyesi %50 oranlarında olmalıdır. Buna karşın konumuzun devamında bebeklerde burun tıkanıklığı niçin oluşur veya bebeklerde burun tıkanıklığı tedavisi ile ilgili merak edilen sorulara cevaplar sunacağız.

Bebeklerde Burun Tıkanıklığı Belirtileri Nelerdir?

Bebeklerde benzi atmış alma yolu yalnızca burundan gerçekleşir, öte yandan bebekler ilk 6 aylık kapsamda ağızdan nefes alma becerisine sahip olamamaktadırlar. Buna yönelik yetişkinler gibi ağızdan nefes alıp burunda soluma yapamadıkları için büyük sıkıntınlar yaşayabilmektedirler. Uyku durumları bozulur, uyuyamama seansları ortaya çıkabilir. Nezle ya da yarı bir alerjik rahatsızlık üzerine burunların tamamen tıkanmasıyla ayrı durumlar ortaya çıkabiliyor. Bu kapsamda kulak enfeksiyonu gibi durumlar ortaya çıkabiliyor. Yemek Yemek yemekte gönülsüzlük ve huysuzluk gibi durumlar birincil belirtiler dahilinde yer almaktadır.

Bebeklerde Burun Tıkanıklığı Nasıl Açılır Geçer?

Bebeklerde Burun Tıkanıklığı Tedavisi

Bebeklerde oluşan burun tıkanıklığına rağmen en doğal ve en iyi tercih serum fizyolojiktir. Bu çözüm yolunu her 2 saatte bir bebeğinizin burnuna damlalar halinde uygulayarak burnunu açabilirsiniz. En Ince Ayrıntısına Kadar doğal olan bu usul bebeğinizin daha kuytu ve sağlıklı nefes alabilmesini sağlayacaktır. Hiçbir zararı bulunmayan bu yöntem, bununla birlikte bebeğinizin birtakım öteki sorunlarına da çözümler bulabilirsiniz. Uyku halinde olan bebeklerin yatış pozisyonları burun tıkanıklığı konusunda kayda değer olmaktadır. Buna yönelik bebeğinizin burnu tıkalı olduğu zamanlarda yatış pozisyonu sırtın tepede olan olmasıyla uygulanmalıdır. Havadar bir ortamda bebeğinizin bulundurulması burun tıkanıklığı için karşıt bir önlemdir. Ilk Olarak uzman kontrolünde almak üzere lavanta yağını kullanarak bebeğinizin gizli nefes alabilmesini sağlayabilirsiniz. Nefes açıcı yağlar dahilinde bulunan lavanta yağı çoğu soruna da iyi gelmektedir. Genellikle çocuk ve yetişkin sınıfının sıklıkla kullanmakta olduğu antihistaminikler ve dekonjestan gibi burun tıkanıklığına yönelik ilaçlar bebekler için yerinde olmamaktadır. Bu ürünü bebeğiniz üzerinde asla kullanmamalısınız.

Bunlardan bir tanesi olabilir mi?

Masaj İle Kendinizi Dinç Hissedin

Masaj İle Kendinizi Daha Zinde Hissedin

The Marmara Hotels: Antalya, Bodrum ve İstanbul’daki otellerinde yatıştırıcı ortamı ile yazı kuvvetli karşılamak isteyenlere …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

We Love  Google