Bebek Saçı Nasıl Kesilir? Nelere Uyarı Edilmelidir?
Bebek Saçı Nasıl Kesilir? Nelere Uyarı Edilmelidir?

Bebek Saçı Nasıl Kesilir? Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bebek Saçı Nasıl Kesilir? Nelere Uyarı Edilmelidir?

Her doğan bebek diğer bebeklere tarafından saçı gür bir şekilde doğmayabiliyor. Doğumda bazı bebekler gür bir saç ile dünyaya gelirken, bazı bebekler daha eksik bir saç ile dünyaya gelebiliyor. Ortaya  çıkan bu sonuç bebeğin sağlığı ile ilgili bir sorun teşkil etmemektedir. Ek olarak doğumdan sonraki ilk 6 ay içerisinde, var olan saçlarını iyice dökerek yeni saçlar ortaya çıkıyor. Buna karşın bebeğin birincil aylarında saç kesimi en ince ayrıntısına kadar hatalı bir tercih olabileceği gibi, doğru olmayan bir durumdur. İleri ki zamanlara karşın bebeğin saçları gözlerini kapıyor ve bebeği rahatsız edecek bir şekile erişmiş ise, saçlarının kesilmesi akla uygun bir durumdur. Bebeğin saçı ne zaman kesilir sorusuna da şu şekilde cevap verebilirim; 1 yaşını dolduran bebeklerde saç kesimi uzmanlar önerir. Tekrar bebek saç kesimi konusunda uzman birine ya da alanında deneyimli bir kuaföre bebeğinizin saçını kestirebilirsiniz. öte taraftan dilerseniz evde bebeğinizin saçını kendinizde kesebilirsiniz. Buna yönelik evde bebek saç kesimi için gerekli malzemeler ve dikkat edilmesi gerekenlere aşağı belirttik.

Evde Bebek Saç Kesimi için Gerekli Malzemeler?

Mama sandalyesi veya güvenlik kemeriyle bağlayabileceğiniz bir sandalye doğruca bebeğinizin rahat oturabileceği bir koltuk tedarik edin. Bebeğinizin saç hassasiyetine karşın küçük bir makas, Yumuşak fırça ve tarak, Yumuşak havlu, Pak su ile içi doldurulmuş sprey şişe, Son olarak saç kesimi sırasında bebeğinizin oyalanabileceği oyuncaklar bulundurulmalıdır.

Bebeğinizin Saçlarını Keserken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Saç kesimine başlamadan önce bebeğinizin keyfinin uygun olduğu bir zamanı seçin. Altı temiz ve karnı tok bebeklerin başlıca huzurlu olurlar, buna karşın ruh hallerinin iyi olduğu zamanlar saç kesimi işlemine başlamanız daha akılcı olacaktır. Bebeğiniz konuşmalarından her ne dek bir şey anlamasa da, ses tonu ve mimiklerinizden neleri ifade ettiğiniz anlayabilmektedirler. Saç kesiminden evvel kendisiyle yumuşak bir ses tonu ile saçlarınızı keseceğinizi ve bu durumun kolay olabileceğini mimiklerinizi de kullanarak anlatın. Saç kesimi esnasında mutlak ağırbaşlı tavırlar sergileyerek kesintisiz kendisine gülümseyin. Bebeğinizin saç kesiminde, bebeğinizi oyalayabilecek ve aynı zamanda size yardımcı olacak birinin olması gerekmektedir.

Bunlardan bir tanesi olabilir mi?

gebelik testi

Ay ay gebelik : Gebeliğin ilk Ay Değişimleri

Siz değerli okuyucularımız için ay ay gebelik adlı yeni bir yazı dizisi oluşturduk.  Adetinizin gecikmesi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

We Love  Google