Bakımlı Bir Uyku ve Alımlılık İçin Yapılması Gerekenler
Bakımlı Bir Uyku ve Alımlılık İçin Yapılması Gerekenler

Bakımlı Bir Uyku ve Alımlılık İçin Yapılması Gerekenler

Bakımlı Bir Uyku ve Alımlılık İçin Yapılması Gerekenler

Hem güzelleşmek ayrıca de sağlıklı bir bedene sahip elde etmek için başta uykunuzu “güzelleştirin”!
İşte size uykuda güzelliğe açılan kapının anahtarları…
Uyku; güzelliğin en etkin ilacı. Geceleri cildimiz, gündüze oranla kendini sekiz kat daha iyi yeniler. Hücreler ve damarlar etkin bir şekilde çalışır ve cilt daha gergin olur. Gece yatmadan önce süreceğiniz bir nemlendirici de sabahları cildinizin daha pürüssüz olmasını sağlar.
Midenizin geceleri bakımlı etmesini istiyorsanız, yatmadan önce hafif bir şeyler yemeğe özen göstermelisiniz. En ideali makarna, ekmek ya da patates. Çünkü karbonhidrat, vücudu uykuya hazırlar. Keza tatlı sevenlerde yaşadı! Çikolata, içerdiği mutluluk hormonu serotoninin doğruca sevinç hormanlarını uyararak vücudun rahatlamasını ve gevşemesini sağlıyor.

Yatmadan önce bacak tabanlarınıza, saç derinize ve alnınıza masaj yapabilirsiniz. Ne değin rahatladığınızı ve gece daha iyi uyuduğunuzu fark edeceksiniz.
Kendinize sıkı bir uyku programı hazırlayın. Gece yatacağınız ve sabahleyin kalkacağınız saatler muhakkak olsun. Geceleri daha rahat uyumak istiyorsanız, yatmadan önce bir kaç ısınma hareketi yaparak kaslarınızın gevşemesini sağlayın.
Gece için üretilen nemlendiriciler ve cisim losyonları içerdikleri maddeler sayesinde ağırbaşlı ve huzurlu bir gece geçirmenizi sağlar. Bu sebeple yatmadan önce vücudunuzu bakım ürünleriyle beslemeyi unutmayın.
Cola, dere, kahve ve nikotin uykunun en büyük düşmanlarıdır. Yatmanıza yakın bunlardan uzaktan durun. Alkolü ise artı kaçırmayın. Bir kadeh bira ya da şarap kuytu uyumanızı sağlayacak, fakat daha fazlası uyumayan bir gece geçirmenize neden olacaktır.
Yattığınız oda da uykunuzun aynasıdır. En ideal odalar;ses olmayan, karanlık, iyi havalandırılmış ve maksimum 18 derece sıcaklıkta olan odalardır. Uyuduğunuz odada mavi rengin hakim olmasına itina gösterin. Çünkü mavi insanı dinlendirir. Gece bakımlı uyumak istiyorsanız, size bir önerimiz var: su doymuş bir kasenin içine 2-3 gül ve 5 damla gül yağı koyun ve başucunuza alın. Sabah ne dek huzurlu uyandığınızı ayrım edince, siz de şaşıracaksınız.
Stresli ve yoğun bir gün mü geçirdiniz? O zaman küveti ılık suyla doldurun, içine lavanta ve biberiye esansları ekleyin ve günün yorgunluğunu üzerinizden atın.
Yatağınıza yattıktan kısa bir süre daha sonra uykuya dalamıyor ve kesintisiz bir yandan öteki bir yana dönüyorsanız, yatmadan önce bir şeyler okumayı deneyin. Tercihinizi güzel bir aşk hikayesinden yana yaparsanız, daha huzurlu bir şekilde uykuya dalacağınızdan belli olabilirsiniz. Hatta kısık seste olağan ya da slow müzik de uykuya geçmeniz için hiç de kötü olmaz.

Etiket güzelleşmenin bambaşka yolu yatmadan önce cilde yapılması gerekenler yatmadan önce cilde nasıl bir bakım yapılmalı? uykunun faydaları nelerdir? alımlılık uykusu gizli uyuyabilmek için neler yapılabilir? dar bir uyku için oda sıcaklığı kaç derece olmalı? bakımlı uyuyabilmek için yapılması gerekenler

Bunlardan bir tanesi olabilir mi?

Büyük Topuz Modelleri

Büyük Topuz Modelleri

  Büyük topuz modellerini sizler için bir araya getirdik. Beğendiklerinizi kuaförünüze göstererek aynısını yaptırabilir sizde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

We Love  Google