Etap Kokusundan Nasıl Kurtulabilirim ?
Etap Kokusundan Nasıl Kurtulabilirim ?

Ayak Kokusundan Nasıl Kurtulabilirim ?

Etap Kokusundan Nasıl Kurtulabilirim ?

Ayak Kokusu Tedavisi
Ayak  kokusundan kurtulmak için çeşitli ilaçlar ya da nebati yöntemleri deneyebilirsiniz ancak biz s ize bu yazımızda pratik ve masrafsız bir yöntemlerden bahsedeceğiz. Bir fazla kişide yaygın olarak görülen bacak kokusu sorunu sadece bizi rahatsız etmekle kalmıyor, çevremizdekileri de rahatsız ediyordur.
But kokusu tedavisi için Ilık dere batmış bir leğene ayaklarınızı koyun ve her akşam yatmadan önce 10 dakika leğende bekletin. Bu işlemi 10 gün boyunca uygulayın, 10. günün sonunda üçgenin taban olmayan kenarı kokusu diye bir şey kalmamaktır. Bu çare yöntemi başlıca nasihat edilen yöntemdir fakat but kokularınızdan kurtulmak için etap sağlığınıza da uyarı etmeli çorabınızı sıklıkla değiştirmeli ve rutin bir şekilde bakım yapmalısınız.
Ekstra bir kaç veri daha verecek olursak, cildiniz yağlıysa banyodan çıkmadan bir çaydanlık çay ile teninizi ovuşturun, bu dilekçe balsam vazifesi görür. Keza bazı can sıkıcı kokulara karşıda demli akarsu yöntemini uygulayarak kurtulabilirsiniz mesela eliniz balık veya soğan kokuyorsa, elinizi demli çayla yıkayın. Son olarak but kokularınızdan dağıtılmış yöntemleri denemenize rağmen kurtulamıyorsanız bir doktora danışmanız yardımcı olacaktır.
Ayak kokusu insanların ayaklarını etkileyen bir vucüt kokusu tipidir. Ayak kokusu fazla kötü koku olarak bir çokları göre dikkate alınmaktadır. But kokusu birkaç saatte bilhassa tatmin edici havalandırma olamayan çorap ve ayakkabılardan meydana gelmektedir. Çünkü insan ayağı sıklıkla ter bezleriyle kaplıdır (daha büyük ayağa sahip olanlar daha fazla terlerler) ayakların fazla derecede terlemesinin nedeni budur. Bu terleme ve sıcaklık aralıksız gelişen bakteriler ve mantarlar (fungiler) için ideal şartları sağlamaktadır.
Üçgenin Taban Olmayan Kenarı kokusu toplumsal bir sorundur. İnsanların ayak kokusu, çevrelerindeki ilişkilerini değiştirebilecek bir proplemdir. Bacak kokusu kız isteyen erkeklerde bile kızı vermeme, kızın erkek adayını istememe gibi istenmeyen sonuçlara neden olmaktadır. Ayak kokusu aile toplantılarında bireylerin en güçlü referanslarından birisidir.
Bacak kokusu bazen, bacak sahibini istenmez yapar. Bu değin negatif etkiye sahip ikinci bir vakıa ter kokusudur. Ama ter kokusunun çaresi kolaydır. Bir parfüm, deodorant yada kolonya geçicide olsa çözümdür. Ama bacak kokusu hiçte kolay çözülecek bir sorun değildir. Bacak kokusu ayağı sürekli temiz tutmakla giderilebilinir. Fakat bu her zaman işe haylaz. Bazı bünyelerdeki mikrop oranı o kadar etkindir ancak derhal çoğalır.
Fiziksel aktiviteler artığında, etap terlemesi bakteriyel yükselme ve bakteri bundan böyle ürünlerinin hepsi artmaktadır. Bu şart kokunun şiddetini artırmaya neden olmaktadır. Ayaklardaki kıllar, bilhassa parmaklar üzerindeki, bakterilerin daha etkin olmaları için özel bir ortam sağlamaktadır. Bu durum daha artı kokunun oluşmasını da sağlamaktadır.
Üçgenin Taban Olmayan Kenarı Kokusu Nedenleri :
Ayak  kokusunun ana nedeni brevibakterileri (Brevibacteria,Maya bakterileri) olarak düşünülmektedir. Bu bakteriler but üzerindeki, bilhassa parmak aralarında ve taban üzerinde oluşmuş, ölmüş deriyi sindirirerek sülfür kokusuna sahip amino asit, metiyonin, metanetiyole (amino acid, methionine ve methanethiol ) dönüştürürler. Brevibakterileri aynı zamanda Limburger, Bel Paese, Port du Salut ve Muenster gibi peynir çeşitlerinin karekteristik keskin kokulu (keskin ekşi kokusu) gibi antipatik kokuları vermektedir. Buna ek olarak propiyonik asit (propanoic acid) bununla birlikte but ter örneklerinde bulunmuştur.
Bu asit propiyonik bakterileri göre amino asitlerin parçalanma ürünüdür. Propiyonik asid, kimyasal yapı olarak ve koku karekteristik özelliği gibi maddesel özellikleri yönüyle asedik aside benzerdir. Buda etap kokularını birçok kişiler göre sirke kokusuna benzetmelerini açıklamaktadır.
İzovalerik asit (isovaleric acid)3-methyl butanoic asid Staphylococcus epidermidis bakterisinin faaliyetleri sonucu olarak but kokusunun öteki kaynağıdır. Bu bakteri bir takım peynir tiplerinde mevcuttur.
En eski etap deodorantlar aralarında allspice (yeni bahar bitkisi) gibi aromatik tümör vardı. 19 yy da Rus askerleri botlarına koruma için yerleştirirlerdi. Pudra ve aktifleşmiş odun kömürünün birçok tipleri Odor Eaters gibi etap kokusuyla çaba etmek nedeniyle geliştirilmiştir. But kokusuyla mücadelelerde antimikrobiyal çorap, antimikrobiyal sprey ve öteki antimikrobiyal ürünler kullanılmaktadır.
İnsanlar büyüdükçe onların gözden düşmüş etap kokusu ciddi rahatsızlıklar vermektedir. böylece batı ülkelerinde ayakkabılar günün büyük kısmında giyilir, birçok ahali ayakkabıları çıkarmaktan kaçmışlardır. Bu bir çelişkidir. Çünkü üçgenin taban olmayan kenarı terlemesini azaltmanın en etkili yolu ayakkabıları çıkarmaktır.
Farklı kültürlerde but kokusuna tepki farklıdır. Örneğin eve girişlerde ayakkabıların çıkarıldığı yerlerdeki ülkelerde bacak kokusu daha azdır.
Etap Kokusu Tedavisi:
But kokusunu çözmek için piyasada farklı alanlara yönlendirilmiş kremler, spreyler, çoraplar bulunmaktadır. Tercihinize tarafından kullanabilir ve but kokusu sorununu çözebilirsiniz.
Bacak kokusu için nebati çözümler Ayak Kokusunu gidermeye Gereken Şifalı Ur:Kına, Ada çayı, Havuç, Akhuş ağacı, Sirke Hazırlanış Şekli:* Kına ve sirke suda kaynatılır. Elde edilen su ile ayaklar yıkanır. * Ada çayı rendelenmiş havuç ile birlikte suda kaynatılır. Süzülerek elde edilen su ile çare müddetince ayaklar bol bol yıkanır. * Akhuş ağacının yaprakları kurutulduktan daha sonra ufalanmadan kaynatılır. Süzülerek elde edilen sıvı ile yatmadan önce ayaklar bol bol yıkanır. Hem bildiğimiz çayı ılık bir şekilde 10 dakika ayaklarımızda bekletirsek 10 gün içinde etap kokusunun sona ereceğini göreceksiniz.

Etiket Üçgenin Taban Olmayan Kenarı kokusu için nebati çözümler Ayak Kokusu Tedavisi Ayak Kokusu Nedenleri but kokusuna nebati çözüm nasıl geçer etap kokusunu gidermenin yolları üçgenin taban olmayan kenarı kokusuna alternatif çözüm üçgenin taban olmayan kenarı kokusuna bitkisel ayak kokusuna kına ayak kokusuna bitkisel çözüm but kokusu icin bitkisel ilac ayak kokusuna gidermenin yolları etap kokusuna elma sirkeli çözüm Etap Kokusu Engelleyen Kremler

Bunlardan bir tanesi olabilir mi?

Masaj İle Kendinizi Dinç Hissedin

Masaj İle Kendinizi Daha Zinde Hissedin

The Marmara Hotels: Antalya, Bodrum ve İstanbul’daki otellerinde yatıştırıcı ortamı ile yazı kuvvetli karşılamak isteyenlere …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

We Love  Google