Arı Sütü ve Faydaları
Arı Sütü ve Faydaları

Arı Sütü ve Faydaları

Arı Sütü ve Faydaları

Asırlardır sıhhat ve güzellik için kullanılan arı sütünden kozmetik endüstrisi yararlanıyor. Cildi yenileyen, kırışıkları gidermeye yarayan arı sütü saçı besleyip nemlendiriyor. Soğuk havalar, rüzgar gibi mevsim değişiklikleri saçları ciddi şekilde yıpratıyor. Güçsüzleşip sönükleşen saçlar daha basit kırılıyor hatta dökülüyor. böylece kışın saçlara bambaşka bir özen uygulamak şart, bundan başka özel ürünler kullanmak… Son yıllarda kozmetik dünyasında doğadan ilham alan ürünleri öne çıkıyor. İçeriğinde sağlığa yardımsever doğal maddeler bulunan kozmetikler fazla daha kısa sürede sağlıklı sonuçlar veriyor.
Kozmetik dünyasının kullandığı doğal maddelerden biri de arı sütü. Sağlığa yararları uzun zamandır bilinen arı sütü özgün içeriğiyle doğaüstü bir besin maddesi. Dünyaya geldiklerinde benzer genetiğe sahip kraliçe arı ve işçi arıyı birbirinden farklılaştıran tek şey arı sütüdür. Tüm yaşamı her tarafında arı sütüyle beslenen kraliçe arının ömrü beş sene, işçi arının ömrü yalnızca kırk gündür. O Kadar natürel kraliçe arının emekçi arıdan 45 kat daha uzun yaşamasının nedeni olan arı sütünden kozmetik endüstrisinin de yararlanmaması mümkün değildi. Hemen doku yenileyici özelliğe sahip olan arı sütü derhal saç bakımında devreye giriyor. LO ’real ’in yeni piyasaya çıkarttığı Elseve Re-Nutrition Besleyici Bakım Ailesi arı sütünün, saçları besleme ve yüzeyini kesintisiz nemli tutma özeliklerinden yararlanıyor. Arı sütüyle zenginleştirilmiş ürünler özellikle kurumaya eğilimli ve kuru saçları besleyip dolgunlaştırıyor.

Besleyici gündüz bakımı KURU saçlar için yaratılan bu hafif dokulu, durulanmayan besleyici gündüz bakımı, saçlarınızı ağırlaştırmadan bakım yapar. Kuru veya nemli saçlara uygulanabilen ürün günlük kullanıma uygun ve durulanmasına gerek değil. Bu türden durulanmayan bakım ürünlerinin su kısıntılarında ne değin kullanışlı olduğunu da hatırlatmak isterim. Düzenli kullanıldığında saçlarınıza dolgunluk, esneklik ve canlılık kazandırır.
Gece serumu
Bu, yenilikçi bir mahsul. Geceleri siz uyurken saçınıza yoğun bir bakım yapıyor. Yeni silikon teknolojisi ile saç tellerinizi yumuşatan bu ürünle sabah kalktığınızda saçlarınız onarılmış ve capcanlı olur. Ürünü akşamları bir-iki fındık büyüklüğü miktarında, kuru veya ıslak saçlarınızın tamamına uygulayın. Çabuk emilen dokusu doğru, kullanımdan anında sonradan başınızı tereddütsüz yastığa koyabilirsiniz. Ürünü durulamanıza gerek yok.
Yenileyici yoğun maske
KREMSİ dokusu bir uçtan bir uca saçınızda kolaylıkla dağılır. Yıkanmış, pak ve nemi alınmış saça uygulanıp bir- iki dakika beklettikten sonradan durulanan bu ürün saçlarınızı besler, yumuşak, parlak ve elastik olmalarını sağlar.
Arı sütünde protein ve vitaminler var
ARI sütü gerek sağlıklı gerekse hasta insanların beslenmesinde olduğu değin deri ve saç bakımında da son derece iyi sonuçlar veriyor. Bağışıklık sistemini enerjik tutmak için doğal gıda olarak tercih edilen arı sütü yoğun antibiyotik kullanan, radyoterapi ve kemoterapi alanlar, enerji ihtiyacı olan sporcular ve gelişme problemi olan çocuklar için dünyada destekleyici besin olarak kullanılıyor.
FAYDALARI SAYMAKLA BİTMİYOR
Arı sütü, işçi arılar tarafından özellikle esas arıyı doyurmak için kafa içi salgı ile yutak bezlerinden salgıladıkları, krem renkli, buruk lezzetle bir akışkan. İçeriğinde proteinler, glusidler, aminoasitler var. Ayrıca arı sütünde yüksek miktarda vitamin, mineral tuzlar ve oligo elementler de yer alıyor. Arı sütü gözenekli olan yenilenmesi, üretimi ve metabolizması üzerinde etkili olduğundan tüm dokulara canlılık, sağlık ve enerji veriyor. Bilhassa son 20 yıldan bu yanlamasına bütünleyici besin maddesi olarak geniş bir başvuru formu alanında kullanılıyor ve tüketiciler göre aranılıyor. Arı ürünleri son yıllarda bütün dünyada daha fazla kullanılmaya başlandı. Hücre yenileyici özelliğe sahip arı sütü besleyici ve nemlendirici gücü doğru saç ve cilt bakımında olağanüstü etkileri bulunuyor. Doku ve cildi yeniler, deriyi gerginleştirici etkiye sahip arı sütü kırışıklıkları gideriyor, derinin yağ salgısını düzenliyor. Saçları besleyip nemlendiriyor.

Etiket Arı sütünde protein ve vitaminleri Güzelliğiniz için Yenileyici yoğun maske Arı sütüyle Gece serumu Arı Sütünün İnsan Sağlığındaki Önemi Arı sütünün faydaları

Bunlardan bir tanesi olabilir mi?

Masaj İle Kendinizi Dinç Hissedin

Masaj İle Kendinizi Daha Zinde Hissedin

The Marmara Hotels: Antalya, Bodrum ve İstanbul’daki otellerinde yatıştırıcı ortamı ile yazı kuvvetli karşılamak isteyenlere …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

We Love  Google